wersja mobilna
Online: 558 Wtorek, 2017.09.26

Biznes

Niewystarczający poziom bezpieczeństwa polskich systemów przemysłowych

środa, 05 kwietnia 2017 12:59

Bezpieczeństwo systemów przemysłowych to problem dostrzegany przez krajowe firmy od niedawna, przy czym według ekspertów PricewaterhouseCoopers aż 96% dużych i średnich firm w Polsce doświadczyło w ciągu ostatniego roku ponad 50 incydentów naruszających bezpieczeństwo informacji. Jest to skutek tego, że od kilku lat stopniowo dochodzi w Polsce do integracji obszaru produkcji i IT.

Bezpieczeństwo systemów przemysłowychDane z systemów przemysłowych są przekazywane do systemów informatycznych, gdzie analizowane są pod różnymi kątami, np. w celu optymalizacji produkcji, a co za tym idzie kosztów. W odróżnieniu od świata IT bezpieczeństwo systemów używanych w produkcji jest około 5-10 lat opóźnione w stosunku do systemów informatycznych, które są stosowane w biznesie. Systemy produkcyjne mają bardzo długi cykl życia, potrafią pracować nawet 15 lat bez wprowadzania modyfikacji i przez to są podatne na ataki.

Niepokojące jest to, że część firm nie zauważa skutków cyberataków, albo nie jest w stanie oszacować związanych z takimi zdarzeniami strat. Budżety większości przedsiębiorców, które przeznacza się na zabezpieczenia, są za małe, by skutecznie bronić się przed niepożądaną ingerencją. Specjalistyczne rozwiązania chroniące przed cyberatakami ma jedynie 26% firm, co pokazuje, że w temacie bezpieczeństwa produkcji mamy jeszcze wiele do zrobienia.

 

World News 24h

wtorek, 26 września 2017 14:01

Cypress Semiconductor Corp. announced a new combo solution that delivers ultra-low power Wi-Fi and Bluetooth connectivity to extend battery life for wearables, smart home products and portable audio applications. The new Cypress CYW43012 solution prolongs battery life by leveraging 28nm process technology to cut power consumption up to 70 percent in receive mode and up to 80 percent in sleep mode when compared to current solutions. The solution is IEEE 802.11a/b/g/n-compliant and 802.11ac-Friendly, meaning it is interoperable with 802.11ac access points using standard modes. This enables it to offer higher throughput and better energy efficiency, along with the enhanced security and coverage of 802.11ac Wi-Fi networks.

więcej na: www.cypress.com