wersja mobilna
Online: 734 Sobota, 2017.09.23

Biznes

Infineon zyskuje na rozwoju rynku motoryzacyjnego

środa, 28 czerwca 2017 07:57

Zanotowany w pierwszym kwartale obecnego roku wzrost sprzedaży układów elektronicznych określanych jako automotive, czyli przeznaczonych do zastosowań motoryzacyjnych, wyniósł niemiecką firmę Infineon do pierwszej dziesiątki producentów układów scalonych na świecie. Według badań rynku przeprowadzonych przez Insights Inc., firma ta zastąpiła na 10 miejscu tajwańskiego MediaTeka. Infineon zanotował wzrosty nie tylko w branży motoryzacyjnej, ale również wśród układów do zastosowań przemysłowych oraz energetycznych.

Całkowita wartość układów sprzedanych przez Infineona w pierwszym kwartale 2017 r. wyniosła 1,77 mld euro, co oznacza wzrost o 7% w stosunku do poprzedniego kwartału oraz o 10% do analogicznego okresu poprzedniego roku.

Co więcej, zarząd Infineona formułuje bardzo optymistyczne prognozy co do najbliższej przyszłości przedsiębiorstwa, powołując się m.in. na wciąż rosnącą liczbę zamówień. Tak jak w poprzednich kwartałach, segment motoryzacyjny ma być najbardziej dochodowym oddziałem przedsiębiorstwa. Od ostatniego kwartału zanotował 11% wzrost sprzedaży, zapewniając obroty wielkości 783 mln euro. Jednym z powodów tak dobrego wyniku jest wzrost popularności pojazdów hybrydowych i elektrycznych oraz zaawansowanych systemów elektronicznego wspomagania prowadzenia pojazdu. W dodatku od pewnego czasu obserwuje się gwałtowny rozwój rynku motoryzacyjnego w Chinach, zaś Infineon jest jednym z liderów sprzedaży w tym regionie.

Ranking światowych liderów w sprzedaży układów półprzewodnikowych (w mld dolarów)
 

World News 24h

sobota, 23 września 2017 10:18

A government-funded research project to develop semiconductor lasers for the design of miniature atomic clocks (MacV) has received new funding. Compound Semiconductor Centre (CSC) in Cardiff leads the £705,000 project, which also involves CST Global, the Glasgow-based III-V opto-electronic, semiconductor foundry and Cardiff University and the National Physical Laboratory in Teddington. The aim of the project is to develop a miniature quantum atomic clock which can be mass-produced.

więcej na: electronicsweekly.com