wersja mobilna
Online: 825 Sobota, 2017.09.23

Biznes

Oferty za chipowy biznes Toshiby sięgają 3,6 mld dolarów

piątek, 10 lutego 2017 13:14

Jak informuje Reuters, osoba bezpośrednio zaangażowana w transakcję Toshiby twierdzi, że firma otrzymuje propozycje przejęcia 19,9% udziałów w jej pamięciowym biznesie, które obejmują wartości od 200 do nawet 400 mld jenów, czyli od 1,8 do 3,6 mld dolarów. Japoński koncern chce na transakcji zarobić 300 mld jenów - przekazuje informator, ale ponieważ nie został upoważniony do rozmowy z mediami, nie chce się ujawniać. Sprzedaż za wymienioną kwotę pomogłoby Toshibie zrównoważyć wielomiliardowe koszty inwestycji w amerykańską energetykę jądrową.

Do starających się o chipową jednostkę japońskiej firmy należą rywale Hynix i Micron, specjalista od przechowywania danych Western Digital oraz inwestorzy z branży finansowej, tacy jak Bain Capital. Toshiba faworyzuje oferty od funduszy inwestycyjnych, ponieważ z nimi może zawrzeć umowę szybciej niż z przedsiębiorstwami przemysłowymi, które muszą uzyskiwać zgody urzędów regulacyjnych.

Zarząd Toshiby zapewnia, że firma, wybierając oferenta, weźmie pod uwagę nie tylko cenę ofertową, ale również inne warunki. Rzecznik koncernu poinformował, że firma nie będzie wypowiadać się na temat specyfiki procesu sprzedaży.

Najnowsze wyniki Toshiby mają być opublikowane 14 lutego. Firma zamierza wówczas ujawnić wydatki na atomowy biznes. Reuters donosi, że może być to aż 700 miliardów jenów.

źródło: Reuters

 

World News 24h

sobota, 23 września 2017 14:41

U.S. electronic chipmaker GlobalFoundries has asked European antitrust regulators to investigate market leader TSMC (2330.TW), accusing the Taiwanese firm of unfair competition, an industry source said on Monday. GlobalFoundries is the closest challenger to Taiwan-based TSMC in the foundry, or contract market for making chips for firms without plants of their own, with slightly smaller rivals being UMC (2303.TW) of Taiwan and SMIC (0981.HK) of China.

więcej na: reuters.com