wersja mobilna
Online: 740 Sobota, 2017.09.23

Biznes

Intel ostrożnie wypowiada się o rozwoju rynku komputerów PC

czwartek, 16 marca 2017 07:51

Z opublikowanego przez firmę Intel raportu finansowego na temat ostatniego kwartału 2016 roku wynika, że wartość sprzedaży układów scalonych była większa od oczekiwanej. Szczególnie dobre wyniki odnotowano w sprzedaży układów dla centrów obliczeniowych i urządzeń IoT. Koncern publikuje również dość pozytywne prognozy na pierwszy kwartał 2017 roku, zapowiadając zwiększenie całkowitego poziomu sprzedaży o 4% w porównaniu do roku poprzedniego.

Mimo wspomnianych sukcesów firma z dużą ostrożnością wypowiada się na temat przyszłości sprzedaży komputerów PC. Jej przewidywania są mniej optymistyczne od raportów większości analityków, szczególnie w odniesieniu do rynków krajów rozwijających się, takich jak Chiny, Rosja czy kraje Ameryki Południowej.

Wypowiedzi przedstawicieli Intela wskazują, że w 2017 roku firma liczy się z możliwością niewielkiego spadku poziomu sprzedaży podzespołów do komputerów PC w porównaniu do roku ubiegłego. Jednocześnie coraz bardziej otwiera się jednak na nowe obszary, takie jak IoT, technologie sieciowe czy pojazdy autonomiczne.

Wartość sprzedaży odnotowana przez Intela w czwartym kwartale 2016 roku wyniosła 16,4 mld dolarów, co stanowi 10-procentowy wzrost w porównaniu do analogicznego okresu roku 2015.

 

World News 24h

sobota, 23 września 2017 14:41

U.S. electronic chipmaker GlobalFoundries has asked European antitrust regulators to investigate market leader TSMC (2330.TW), accusing the Taiwanese firm of unfair competition, an industry source said on Monday. GlobalFoundries is the closest challenger to Taiwan-based TSMC in the foundry, or contract market for making chips for firms without plants of their own, with slightly smaller rivals being UMC (2303.TW) of Taiwan and SMIC (0981.HK) of China.

więcej na: reuters.com