Embedded World - targi i wystawa poświęcone systemom embedded

- | Targi zagraniczne | Norymberga (Niemcy)

Embedded World to największa na świecie międzynarodowa impreza targowa poświęcona systemom wbudowanym. Skupia blisko tysiąc wystawców, prezentujących w Nuremberg Exhibition Centre najnowocześniejsze rozwiązania we wszystkich aspektach technologii wbudowanych - od elementów konstrukcyjnych, modułów i kompletnych systemów, przez systemy operacyjne i oprogramowanie, narzędzia sprzętowe i programowe, aż po usługi.

Embedded World - targi i wystawa poświęcone systemom embedded

Oprócz wielu konferencji, seminariów i warsztatów towarzyszących imprezie, organizatorzy przygotowali dwa dodatkowe wydarzenia. Pierwszego dnia odbędzie się wręczenie dorocznych nagród dla najciekawszych rozwiązań dotyczących systemów wbudowanych - Embedded Award. Siedmioosobowe jury ogłosi zwycięzców w trzech kategoriach: software, hardware, narzędzia. Ostatniego dnia przewidziano zaś tzw. Student Day, czyli serię spotkań i wykładów przeznaczonych dla studentów ostatniego roku uczelni technicznych z całego świata.

W 2018 r. targi odwiedziło 32 217 gości, z czego 40% pochodziło spoza Niemiec - głównie z Unii Europejskiej, ale także z pozostałych państw Europy oraz z Afryki, Azji, Ameryki, Australii i Oceanii. Czekało na nich 1021 wystawców.