wersja mobilna
Online: 316 Poniedziałek, 2018.06.25

Polecany raport

Urządzenia dla szkół i uczelni technicznych tworzą infrastrukturę dla innowacyjności

Rynek sprzętu i urządzeń kierowanych do sektora edukacyjnego jest szeroki od strony asortymentu, bez wyraźnie wytyczonych granic pozwalających stwierdzić, czy dany produkt ma taki charakter, czy też nie, gdyż w większości przypadków to klienci decydują o przeznaczeniu, a nie dostawca. Równocześnie jest to obszar rozległy tematycznie, przez co wiele firm obsługujących szkoły i uczelnie faktycznie ze sobą nie konkuruje. Z tego powodu dystrybucja jest rozproszona i nie ma na tym rynku dużych przedsiębiorstw. Szeroki zakres tematyczny powoduje także, że sprzęt edukacyjny jest podzbiorem większej całości i oferty, i tylko w pojedynczych przypadkach są one osią biznesową dla przedsiębiorstwa.

czytaj dalej piątek, 15 czerwca 2018 12:44
Urządzenia dla szkół i uczelni technicznych tworzą infrastrukturę dla innowacyjności

Raporty

Producenci i dostawcy wiązek, kabli specjalistycznych oraz urządzeń do obróbki przewodów i złączy
wtorek, 22 maja 2018 10:33
Usługi produkcyjne w zakresie wiązek kablowych wiążą się z ogólną presją na jakość w całej elektronice, bo nikt nie jest zainteresowany, aby źle wykonana wiązka popsuła działanie urządzenia. W elektronice układowej od zawsze przykłada się dużą wagę do niezawodnego działania, obecności wszechstronnych zabezpieczeń, kontroli jakości i testowania produktów. Układy elektroniczne na PCB są dzisiaj bardzo niezawodne i tym samym wymagania dla całej reszty, w tym m.in. źródeł zasilania i wiązek kablowych, także wzrosły w ostatnich latach. Jakość wiązki kablowej ma kluczowe znaczenie dla procesu produkcji urządzeń, kosztów ich serwisu a także dla reputacji marki producenta, stąd ich wytwarzanie zleca się w ramach outsourcingu do wyspecjalizowanych firm.
Dystrybutorzy i sklepy internetowe dla elektroniki
środa, 11 kwietnia 2018 09:08
Ponieważ podzespoły elektroniczne są głównym źródłem innowacji w technice i bazą konstrukcyjną dla nowych produktów, dystrybucja komponentów elektronicznych urasta do jednego z najważniejszych elementów łańcucha zaopatrzenia i sprawia, że firmy z tego obszaru w dużej mierze tworzą infrastrukturę niezbędną do rozwoju. Dystrybucja to obszar konkurencyjny, niełatwy, ale cały czas atrakcyjny dla biznesu. Branża ta w warunkach polskich łączy kilkadziesiąt firm różnej wielkości, krajowych i zagranicznych, z których wiele może się pochwalić minimum kilkunastoletnią historią. Mimo globalnych uwarunkowań gospodarczych i dużej konkurencji, rynek dystrybucji daje wiele szans i możliwości wszystkim graczom.
Zasilacze kluczowym komponentem dla całej techniki
piątek, 16 marca 2018 10:26
Każde urządzenie elektroniczne potrzebuje energii, stąd zapotrzebowanie na zasilacze można wskazać w praktycznie każdej dziedzinie techniki, a ponieważ są to urządzenia uniwersalne, bez których nie można się obyć, wraz z inwestycjami w telekomunikacji, transporcie, przemyśle, i wraz z kolejnymi firmami produkcyjnymi, rynek zasilaczy znacząco się zwiększa i przyciąga nowych dostawców. Od zasilaczy żąda się coraz więcej, a lepsze parametry, takie jak sprawność, miniaturowe wymiary lub zdolność do chwilowego przeciążania, muszą iść w parze z niską ceną, co sprawia, że tytułowy rynek jest bardzo wymagający od strony technicznej i biznesowej. Zapraszamy do zapoznania się z obszernym artykułem techniczno-rynkowym poświęconym zagadnieniom zasilania w technice. Omawiamy w nim wszystkie istotne trendy i zjawiska z tego obszaru, pokazujemy produkty i dostawców obecnych na rynku krajowym.
Złącza silnoprądowe w urządzeniach elektronicznych zyskują na znaczeniu
poniedziałek, 12 lutego 2018 12:11
Złącza silnoprądowe to jedna z najważniejszych grup asortymentowych wśród komponentów elektromechanicznych. Elementy te zajmują także wysoką pozycję w całej ofercie szeroko pojętej techniki łączenia, z uwagi na przenoszoną wysoką moc i wiążące się z nią problemy, z którymi mierzą się ich wytwórcy. W miarę jak skala produkcji przemysłowej w Polsce rośnie, sprzętu i urządzeń technicznych potrzeba coraz więcej, przez co rośnie też zapotrzebowanie na elementy połączeniowe. Poza przemysłem to samo dotyczy sektora energetyki i transportu, gdzie realizowane są liczne nowe projekty inwestycyjne oraz modernizacje starszej infrastruktury. W kolejce po złącza niedługo ustawią się producenci pojazdów elektrycznych i infrastruktury ładowania. Wspólny rynek UE i dostępność funduszy rozwojowych jest pozytywnym stymulatorem dla tej części rynku i wielu zmian jakościowych.
Zarządzanie ciepłem w urządzeniach elektronicznych
czwartek, 04 stycznia 2018 12:41
Skuteczne chłodzenie elektroniki jest zagadnieniem nieustannie towarzyszącym pracom projektowym oraz kluczowym wymogiem konstrukcyjnym w przypadku większości urządzeń elektronicznych. Wprawdzie postęp w technologii półprzewodników ciągle zwiększa sprawność sprzętu i zapotrzebowanie na moc zasilającą, niemniej coraz większa miniaturyzacja i złożoność układowa nie pozwalają zapomnieć o chłodzeniu. Nacisk na wysoką jakość oraz coraz większa penetracja elektroniki we współczesnej technice zwiększają ilość miejsc, gdzie sprzęt jest instalowany, także w trudnych warunkach środowiskowych. Zainteresowanie materiałami i podzespołami do chłodzenia staje się w pewnym sensie pochodną procesu dochodzenia do jakości, bo trudno o bardziej czytelne związki pomiędzy niezawodnością elektroniki a temperaturą pracy komponentów.
Oświetlenie LED - symbol nowoczesności i oszczędności
czwartek, 07 grudnia 2017 11:45
Technologia związana z oświetleniem LED istnieje na rynku ponad dekadę i przez ten czas zdążyła się już dość mocno zakorzenić w świadomości większości potencjalnych klientów. Zapewnia ona wysoką elastyczność funkcjonalną, dużą wydajność świetlną, niski koszt oraz daje możliwość elastycznego dopasowania do wymagań klienta i jego budżetu. Dla innych źródeł te czynniki nie były możliwe do połączenia. Świecące na biało diody wpisują się w proekologiczny trend wielu technologii i rozwiązań we współczesnej technice, co bierze pod uwagę coraz więcej osób. Okazuje się, że nawet jeśli inwestycja w oświetlenie diodowe nie ma jasnych przesłanek ekonomicznych, firmy decydują się na nią, bo wspierają takie trendy i chcą być postrzegane jako nowoczesne. Świadomość użytkowników i inwestorów jest w tym obszarze ważnym czynnikiem sprawczym dla rozwoju biznesu, nierzadko istotniejszym w porównaniu do tego, że oszczędzimy ileś kilowatogodzin.
Urządzenia technologiczne do produkcji elektroniki tworzą infrastrukturę dla rozwoju innowacji
piątek, 10 listopada 2017 09:10
Rynek sprzętu wykorzystywanego do produkcji elektroniki rozwija się dzisiaj w kilku kierunkach, wyznaczanych na przykład przez rozbudowę biznesu istniejących graczy czy też pojawianie się nowych technologii. W naszym opracowaniu omawiamy zjawiska panujące na rynku urządzeń produkcyjnych, przedstawiamy firmy zajmujące się działalnością w tym obszarze oraz analizujemy wszystkie istotne trendy na rynku, które w perspektywie najbliższych kilku lat będą wpływały na rozwój biznesu.
Komponenty sieci przemysłowych czyli Ethernet po kablu, światłowodem lub bezprzewodowo
piątek, 13 października 2017 10:46
Głównymi zaletami, dla których warto wdrażać Ethernet, są jego kompatybilność, efektywność, uniwersalność i elastyczność konfiguracji, a także minimalizacja kosztów. Standard ten łączy urządzenia różnych firm, pozwala na tworzenie sieci mieszanych bazujących na kablach miedzianych z optycznymi i bezprzewodowymi oraz zapewnia nieporównywalnie większe, stale rosnące prędkości transferu, jednocześnie stając się coraz tańszym w utrzymaniu. Sieci ethernetowe są też praktycznie bezawaryjne. Decydując się na zastąpienie nim wszelkich innych zakładowych sieci, eliminuje się problem szkolenia osób personelu, które w przeciwnym razie musiałyby orientować się w diagnostyce każdego z zastosowanych standardów. Nie ma również problemu związanego z zapewnieniem redundancji, dzięki której pojedyncza awaria nie powoduje zatrzymania komunikacji w całej firmie.
Zasilanie gwarantowane staje się dla nowoczesnej elektroniki coraz bardziej istotne
piątek, 15 września 2017 11:11
Elektroniki w naszym życiu jest coraz więcej i pełni ona coraz bardziej odpowiedzialne zadania, przez co nieprzerwana dostępność zasilania staje się jednym z ważniejszych zagadnień, jakie muszą rozwiązywać projektanci i integratorzy systemów w technice. Zapraszamy do zapoznania się z obszernym artykułem techniczno-rynkowym poświęconym zagadnieniom zasilania bezprzerwowego w technice. Omawiamy w nim wszystkie istotne trendy i zjawiska z tego obszaru, pokazujemy produkty i dostawców obecnych na rynku krajowym.
Czas na komputery jednopłytkowe oraz przemysłowe pamięci Flash
środa, 23 sierpnia 2017 11:26
W najbliższej przyszłości zainteresowanie komputerami jednopłytkowymi ciągnąć będą w górę aplikacje związane z przemysłowym Internetem Rzeczy, koncepcją Przemysłu 4·0, a także idee takie, jak Smart Cities - maleńkie komputerki, nie większe niż karta kredytowa, są obecnie podstawą wielu aplikacji z tego obszaru. Wynika to z tego, że pobierają one niewiele mocy zasilającej, mają małe wymiary i dają się bezproblemowo integrować w większe systemy, np. sieci rozproszonych czujników z komunikacją bezprzewodową.

World News 24h

niedziela, 24 czerwca 2018 19:52

TT Electronics has introduced SMD power inductors for use in high power density applications where size is critical. The low-profile devices are suitable for use in DC-DC converters using high switching frequencies up to 3MHz as well as EMI and low pass DC filters. Applications in the transportation field include powertrain, engine control, transmission control, LED driver, ABS braking systems, EPS, radar systems, and camera control systems. In the industrial sector they are suirable for use in automation systems as well as DC-DC converters. The HA66 series is a low profile, low loss, ferrite-based inductor designed with a wide range of inductances and package sizes. The series comprises a range of 38 inductors with inductance ratings from 2.5 to 220µH, DC resistances from 0.018 to 0.820Ω and Irms values from 1.22 to 11.2A.

więcej na: www.electronicsweekly.com