wersja mobilna
Online: 313 Wtorek, 2018.04.24

Polecany raport

Dystrybutorzy i sklepy internetowe - dla elektroniki

Podzespoły elektroniczne są głównym źródłem innowacji w technice i bazą konstrukcyjną dla nowych produktów, co sprawia, że w praktyce wokół nich kręci się cały biznes. Dystrybucja komponentów elektronicznych urasta tym samym do jednego z najważniejszych elementów łańcucha zaopatrzenia i sprawia, że firmy z tego obszaru w dużej mierze tworzą infrastrukturę niezbędną do rozwoju. Dystrybucja to obszar konkurencyjny, niełatwy, ale cały czas atrakcyjny dla biznesu. Branża ta w warunkach polskich łączy kilkadziesiąt firm różnej wielkości, krajowych i zagranicznych, z których wiele może się pochwalić minimum kilkunastoletnią historią. Mimo globalnych uwarunkowań gospodarczych i dużej konkurencji, rynek dystrybucji daje wiele szans i możliwości wszystkim graczom.

czytaj dalej środa, 11 kwietnia 2018 09:08
Dystrybutorzy i sklepy internetowe - dla elektroniki

Raporty

Zasilacze kluczowym komponentem dla całej techniki
piątek, 16 marca 2018 10:26
Każde urządzenie elektroniczne potrzebuje energii, stąd zapotrzebowanie na zasilacze można wskazać w praktycznie każdej dziedzinie techniki, a ponieważ są to urządzenia uniwersalne, bez których nie można się obyć, wraz z inwestycjami w telekomunikacji, transporcie, przemyśle, i wraz z kolejnymi firmami produkcyjnymi, rynek zasilaczy znacząco się zwiększa i przyciąga nowych dostawców. Od zasilaczy żąda się coraz więcej, a lepsze parametry, takie jak sprawność, miniaturowe wymiary lub zdolność do chwilowego przeciążania, muszą iść w parze z niską ceną, co sprawia, że tytułowy rynek jest bardzo wymagający od strony technicznej i biznesowej. Zapraszamy do zapoznania się z obszernym artykułem techniczno-rynkowym poświęconym zagadnieniom zasilania w technice. Omawiamy w nim wszystkie istotne trendy i zjawiska z tego obszaru, pokazujemy produkty i dostawców obecnych na rynku krajowym.
Złącza silnoprądowe w urządzeniach elektronicznych zyskują na znaczeniu
poniedziałek, 12 lutego 2018 12:11
Złącza silnoprądowe to jedna z najważniejszych grup asortymentowych wśród komponentów elektromechanicznych. Elementy te zajmują także wysoką pozycję w całej ofercie szeroko pojętej techniki łączenia, z uwagi na przenoszoną wysoką moc i wiążące się z nią problemy, z którymi mierzą się ich wytwórcy. W miarę jak skala produkcji przemysłowej w Polsce rośnie, sprzętu i urządzeń technicznych potrzeba coraz więcej, przez co rośnie też zapotrzebowanie na elementy połączeniowe. Poza przemysłem to samo dotyczy sektora energetyki i transportu, gdzie realizowane są liczne nowe projekty inwestycyjne oraz modernizacje starszej infrastruktury. W kolejce po złącza niedługo ustawią się producenci pojazdów elektrycznych i infrastruktury ładowania. Wspólny rynek UE i dostępność funduszy rozwojowych jest pozytywnym stymulatorem dla tej części rynku i wielu zmian jakościowych.
Zarządzanie ciepłem w urządzeniach elektronicznych
czwartek, 04 stycznia 2018 12:41
Skuteczne chłodzenie elektroniki jest zagadnieniem nieustannie towarzyszącym pracom projektowym oraz kluczowym wymogiem konstrukcyjnym w przypadku większości urządzeń elektronicznych. Wprawdzie postęp w technologii półprzewodników ciągle zwiększa sprawność sprzętu i zapotrzebowanie na moc zasilającą, niemniej coraz większa miniaturyzacja i złożoność układowa nie pozwalają zapomnieć o chłodzeniu. Nacisk na wysoką jakość oraz coraz większa penetracja elektroniki we współczesnej technice zwiększają ilość miejsc, gdzie sprzęt jest instalowany, także w trudnych warunkach środowiskowych. Zainteresowanie materiałami i podzespołami do chłodzenia staje się w pewnym sensie pochodną procesu dochodzenia do jakości, bo trudno o bardziej czytelne związki pomiędzy niezawodnością elektroniki a temperaturą pracy komponentów.
Oświetlenie LED - symbol nowoczesności i oszczędności
czwartek, 07 grudnia 2017 11:45
Technologia związana z oświetleniem LED istnieje na rynku ponad dekadę i przez ten czas zdążyła się już dość mocno zakorzenić w świadomości większości potencjalnych klientów. Zapewnia ona wysoką elastyczność funkcjonalną, dużą wydajność świetlną, niski koszt oraz daje możliwość elastycznego dopasowania do wymagań klienta i jego budżetu. Dla innych źródeł te czynniki nie były możliwe do połączenia. Świecące na biało diody wpisują się w proekologiczny trend wielu technologii i rozwiązań we współczesnej technice, co bierze pod uwagę coraz więcej osób. Okazuje się, że nawet jeśli inwestycja w oświetlenie diodowe nie ma jasnych przesłanek ekonomicznych, firmy decydują się na nią, bo wspierają takie trendy i chcą być postrzegane jako nowoczesne. Świadomość użytkowników i inwestorów jest w tym obszarze ważnym czynnikiem sprawczym dla rozwoju biznesu, nierzadko istotniejszym w porównaniu do tego, że oszczędzimy ileś kilowatogodzin.
Urządzenia technologiczne do produkcji elektroniki tworzą infrastrukturę dla rozwoju innowacji
piątek, 10 listopada 2017 09:10
Rynek sprzętu wykorzystywanego do produkcji elektroniki rozwija się dzisiaj w kilku kierunkach, wyznaczanych na przykład przez rozbudowę biznesu istniejących graczy czy też pojawianie się nowych technologii. W naszym opracowaniu omawiamy zjawiska panujące na rynku urządzeń produkcyjnych, przedstawiamy firmy zajmujące się działalnością w tym obszarze oraz analizujemy wszystkie istotne trendy na rynku, które w perspektywie najbliższych kilku lat będą wpływały na rozwój biznesu.
Komponenty sieci przemysłowych czyli Ethernet po kablu, światłowodem lub bezprzewodowo
piątek, 13 października 2017 10:46
Głównymi zaletami, dla których warto wdrażać Ethernet, są jego kompatybilność, efektywność, uniwersalność i elastyczność konfiguracji, a także minimalizacja kosztów. Standard ten łączy urządzenia różnych firm, pozwala na tworzenie sieci mieszanych bazujących na kablach miedzianych z optycznymi i bezprzewodowymi oraz zapewnia nieporównywalnie większe, stale rosnące prędkości transferu, jednocześnie stając się coraz tańszym w utrzymaniu. Sieci ethernetowe są też praktycznie bezawaryjne. Decydując się na zastąpienie nim wszelkich innych zakładowych sieci, eliminuje się problem szkolenia osób personelu, które w przeciwnym razie musiałyby orientować się w diagnostyce każdego z zastosowanych standardów. Nie ma również problemu związanego z zapewnieniem redundancji, dzięki której pojedyncza awaria nie powoduje zatrzymania komunikacji w całej firmie.
Zasilanie gwarantowane staje się dla nowoczesnej elektroniki coraz bardziej istotne
piątek, 15 września 2017 11:11
Elektroniki w naszym życiu jest coraz więcej i pełni ona coraz bardziej odpowiedzialne zadania, przez co nieprzerwana dostępność zasilania staje się jednym z ważniejszych zagadnień, jakie muszą rozwiązywać projektanci i integratorzy systemów w technice. Zapraszamy do zapoznania się z obszernym artykułem techniczno-rynkowym poświęconym zagadnieniom zasilania bezprzerwowego w technice. Omawiamy w nim wszystkie istotne trendy i zjawiska z tego obszaru, pokazujemy produkty i dostawców obecnych na rynku krajowym.
Czas na komputery jednopłytkowe oraz przemysłowe pamięci Flash
środa, 23 sierpnia 2017 11:26
W najbliższej przyszłości zainteresowanie komputerami jednopłytkowymi ciągnąć będą w górę aplikacje związane z przemysłowym Internetem Rzeczy, koncepcją Przemysłu 4·0, a także idee takie, jak Smart Cities - maleńkie komputerki, nie większe niż karta kredytowa, są obecnie podstawą wielu aplikacji z tego obszaru. Wynika to z tego, że pobierają one niewiele mocy zasilającej, mają małe wymiary i dają się bezproblemowo integrować w większe systemy, np. sieci rozproszonych czujników z komunikacją bezprzewodową.
Wyświetlacze do urządzeń elektronicznych zawsze w centrum uwagi projektantów elektroniki
piątek, 30 czerwca 2017 10:20
Jasny i kontrastowy wyświetlacz z ekranem dotykowym razem z wydajnym mikrokontrolerem to dzisiaj dwa najważniejsze komponenty urządzeń elektronicznych, którym konstruktorzy poświęcają zawsze wiele uwagi, gdyż determinują one w dużej mierze funkcjonalność oraz atrakcyjność urządzeń. Skoro wyświetlacz w ostatnich latach praktycznie stał się niezbędny, to w konsekwencji rynek tych produktów, zarówno od strony obrotów, jak i asortymentu, jest duży i szybko się rozwija. Nowe jednostki o coraz lepszych parametrach pojawiają się co chwila, a duża liczba producentów i dystrybutorów tworzy niezwykle konkurencyjny i zróżnicowany rynek.
Materiały i podzespoły do ochrony ESD i EMI w elektronice
piątek, 09 czerwca 2017 11:20
Ochrona realizowanej produkcji i wytwarzanych urządzeń przed narażeniami ze strony wyładowań elektrostatycznych oraz zaburzeniami elektromagnetycznymi to dzisiaj konieczność wynikająca z presji na jakość, wymagań prawnych i norm, a także z tego, że stale rośnie skomplikowanie urządzeń i zaawansowanie wykorzystywanych w nich technologii, a tym samym zwiększa się podatność układów elektronicznych na uszkodzenia. Urządzeń w naszym otoczeniu jest coraz więcej, stają się one bardziej specjalizowane, pracują w coraz bardziej odpowiedzialnych zadaniach i tym samym znaczenie jakości i pewności ich pracy stale się pogłębia. Droga obsługa posprzedażna i serwis, przy jednoczesnej presji rynku na ceny produktów i usług powodują, że zabezpieczony układ elektroniczny i proces produkcyjny jest również sposobem na utrzymanie kosztów działalności w ryzach.

World News 24h

poniedziałek, 23 kwietnia 2018 20:09

Chinese smartphone company Xiaomi is likely to launch its Mi7 flagship smartphone with 3D sensing technology in Q3 2018. Apple has enjoyed a monopoly in 3D face sensing technology until now and it may continue to do so until the next range of flagship phones with 3D facial sensing tech comes from different companies. But Xiaomi may have stolen a march over its competitors in this area. Xiaomi can move ahead of its competitors - Samsung, Huawei etc - in 3D facial recognition faster because it incorporates Qualcomm’s designs and technology in their phones to get the feature. On the other hand, Samsung and Huawei are opting for their in-house technology and methods to get the feature in their upcoming phones and that’s the reason why they will take a lot of time to achieve the same.

więcej na: www.cartoq.com