Branża elektroniki w Polsce - Rynek 2019

Przedstawiamy kompendium najnowszych informacji o rynku branżowym w Polsce. Żródłem analiz jest najnowszy Informator Rynkowy Elektroniki.

APARATURA POMIAROWA jest najważniejszym wsparciem w pracy inżyniera

APARATURA POMIAROWA jest najważniejszym wsparciem w pracy inżyniera

Znaczenie rynkowe mierników energetycznych rośnie wraz z tym jak wzrasta znaczenie energii elektrycznej we współczesnej gospodarce. Bez względu na obszar aplikacyjny i grupę produktową widać, że urządzeń elektrycznych jest coraz więcej. Nowoczesne systemy sterowania, napędy, maszyny, systemy HVAC, obojętnie czy w przemyśle, czy w sprzęcie konsumenckim, bazują na energii elektrycznej i jej zużycie z roku na rok rośnie. Im więcej odbiorników, tym instalacje elektryczne stają się coraz bardziej złożone, przez co liczba miejsc, które trzeba kontrolować, się zwiększa, gdyż im bardziej złożony system dystrybucji, tym niestety ryzyko uszkodzeń prowadzących do utraty możliwości bezpiecznego korzystania z prądu się zwiększa.

Czytaj dalej |
PRODUKCJA URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH – od niej wszystko się zaczyna

PRODUKCJA URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH – od niej wszystko się zaczyna

Krajowy rynek usług produkcji elektroniki na zlecenie (EMS) cały czas się zmienia w kierunku zapewnienia coraz większej kompleksowości usług, a więc szerszego zakresu współpracy, pełnego wachlarza usług produkcyjnych oraz zapewnienia materiałów, płytek i komponentów. Coraz częściej jest to także pomoc w projektowaniu lub wręcz zaprojektowanie urządzenia, wykonanie niezbędnych badań pod kątem bezpieczeństwa użytkowania i kompatybilności elektromagnetycznej. Przerzucenie produkcji na kooperanta, nawet jeśli nie obniża kosztu BOM, to zdejmuje sporo pracy i zapewnia jakość, będącą dzisiaj na ustach wszystkich.

Czytaj dalej |
KOMPONENTY ELEKTRONICZNE – w nich się kryją innowacje

KOMPONENTY ELEKTRONICZNE – w nich się kryją innowacje

Z tematem zasilania dzisiaj musi się umieć zmierzyć każdy inżynier, co powoduje, że obojętnie jaką się ma specjalizację, trzeba mieć rozeznanie w tym, co jest dostępne na rynku, jakie parametry charakteryzują zasilacze oraz wiedzieć, jak spośród dziesiątek typów, setek wersji, marek, ofert producentów i importerów wybrać ten najlepszy i optymalny pod względem jakości i ceny. Wybór zasilacza jest niełatwy także dlatego, że na rynku jest dużo tandety, a wiele jednostek nie spełnia podstawowych parametrów, nie mówiąc już o zapewnieniu długoterminowej jakości.

Czytaj dalej |
Poprzednie wydania