wersja mobilna
Online: 327 Poniedziałek, 2018.06.25

Galeria produktów

Rynek elektroniki w Polsce – kompendium informacji branżowej.

Skąd czerpać informacje na temat zjawisk, trendów, koniunktury i warunków biznesowych w branży elektroniki? W jaki sposób poznawać dostawców, jak oceniać ich pozycję rynkową oraz zaangażowanie w danej tematyce? W warunkach krajowych nie są to łatwe zadania, bo brakuje niezależnych i obiektywnych opracowań ujmujących w sposób syntetyczny takie zagadnienia.

Dlatego poniżej przestawiamy szereg opracowań analitycznych poświęconych poszczególnym sektorom rynku elektronicznego w Polsce, w których opisujemy wszystkie ważne zjawiska charakterystyczne dla biznesu, prezentujemy dostawców a także w sposób analityczny oceniamy potencjał biznesowy branży. Opracowania te powstały na bazie badań ankietowych przeprowadzonych przez redakcję wśród krajowych firm elektronicznych w ramach przygotowywania Informatora Rynku Elektroniki. Zapraszamy do lektury.
poniedziałek, 22 stycznia 2018 12:02
Aparatura pomiarowa - zmysły zawodowe inżyniera
Przekaźniki elektromagnetyczne były, są i będą ważnymi podzespołami w elektronice i automatyce
Przekaźniki elektromagnetyczne to jeden z nielicznych przykładów komponentów, które choć są dostępne są na rynku od wielu dekad, półprzewodniki nie są w stanie wyprzeć z rynku. Mimo ogromnego postępu w konstrukcji półprzewodników mocy, dostępności elementów przełączających IGBT z SiC lub GaN, nie mają one prawdziwej konkurencji. Duża odporność na chwilowe przeciążenia, przepięcia i stany nieustalone, możliwość komutacji sygnałów dużej mocy, zarówno przy wysokim napięciu, jak i dużym natężeniu prądu przez cały czas okazują się czynnikami decydującymi o ich rynkowym powodzeniu. Ważną cechą przekaźników jest też niski opór w stanie załączenia, czego nie da się uzyskać w przekaźnikach półprzewodnikowych na wysokie napięcia znamionowe i pomijalnie mały upływ w stanie rozwarcia styków. Dlatego przekaźniki były, są i będą ważnym podzespołem w elektronice i automatyce, co widać na rynku.

Najlepsi w branży