wersja mobilna
Online: 462 Sobota, 2017.11.18

Polecany artykuł

Nowe wielofunkcyjne przekaźniki czasowe firmy Relpol

W artykule w ubiegłym miesiącu przedstawiliśmy jednofunkcyjne przekaźniki czasowe z nowej serii RPC. Wersje jednofunkcyjne są jednymi z najbardziej popularnych przekaźników czasowych, niemniej bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również przekaźniki wielofunkcyjne. Ich największą zaletą jest uniwersalność, czyli możliwość wybrania jednej z 10 dostępnych funkcji. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie np. dla hurtowni, służb utrzymania ruchu, wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża uniwersalność aplikacyjna. Dodatkowo możliwość zasilania napięciem od 12-240 VAC/DC daje możliwość zastosowania przekaźników wielofunkcyjnych w różnych instalacjach sieciowych i stałoprądowych.

czytaj dalej środa, 15 listopada 2017 14:10
Nowe wielofunkcyjne przekaźniki czasowe firmy Relpol

Technika

Nowe przełączniki kołyskowe - firmy Apem
środa, 15 listopada 2017 13:58
Apem, francuski producent elementów elektromechanicznych, wypuścił na rynek nowe przełączniki kołyskowe (rocker switch) KH o dużej trwałości i niezawodności. Uzupełniają one istniejącą i cieszącą się dużą popularnością serię elementów "K".
Zmiany w Bluetooth Low Energy wprowadzone przez specyfikację Bluetooth 4.2
środa, 15 listopada 2017 12:56
Specyfikacja Bluetooth v4.2 została w grudniu 2014 roku oficjalnie uznana oraz przyjęta przez organizację odpowiedzialną za standaryzację tego popularnego bezprzewodowego interfejsu, czyli Bluetooth Special Interest Group. Nowy standard wnosi kilka zmian dość istotnych z punktu widzenia urządzeń korzystających z Bluetooth Low Energy (BLE), jakimi są np. produkty IoT.
Zasilacz - cyfrowy czy analogowy?
środa, 15 listopada 2017 12:28
W urządzeniu elektronicznym od zawsze czymś oczywistym był analogowy zasilacz stabilizowany, a zasilacz cyfrowy pozostaje ciągle czymś mniej znanym. Czasem bywa uważany za nowinkę, a nawet za ekstrawagancję. W rzeczywistości technika cyfrowa, zwłaszcza rozsądnie stosowana, poszerza dotychczasowe właściwości zasilacza, wprowadza nowe i poprawia parametry systemu. Oto liczne błędne opinie i nieporozumienia, które często maskują korzyści z odpowiednio wykorzystanej do stabilizacji zasilaczy techniki cyfrowej.
H.264/AVC i H.625/HEVC Standardy kompresji wideo
środa, 15 listopada 2017 12:09
Sygnał wideo składa się z sekwencji nieruchomych obrazów (klatek), które są wyświetlane jedna po drugiej z tak dużą szybkością, że obserwator ma złudzenie ich płynnego ruchu. Im większą rozdzielczość mają te obrazy i im więcej jest ich wyświetlanych w ciągu sekundy, tym przekaz staje się wyraźniejszy i płynniej się zmienia. Równocześnie generowane są wówczas olbrzymie ilości danych. Aby można było, w rozsądnych ramach czasowych, zapisywać je i przesyłać, na nośnikach oraz łączami, których pojemność i przepustowość wprawdzie stale się zwiększają, lecz mimo wszystko są ograniczone, wideo trzeba skompresować.
Personalizacja paneli dotykowych - przystępny sposób na unowocześnienie aplikacji
środa, 15 listopada 2017 11:35
Urządzenia wprowadzane na rynek powinny kusić nabywców nie tylko bardzo dobrymi parametrami technicznymi oraz niezawodnością. Klienci zwracają dzisiaj dużą uwagę także na wygląd i estetykę, dlatego też najwięksi producenci sprzętu elektronicznego prześcigają się w unowocześnianiu wzornictwa. Tendencja ta dotyczy również wyświetlaczy oraz paneli dot ykowych. Są to produkty wykorzystywane w najróżniejszych aplikacjach, od sprzętu medycznego po automatykę przemysłową czy transport. W dobie digitalizacji, wyświetlacz dopasowany do konkretnej aplikacji ma bardzo duże znaczenie.
Nowe kontrolery USB-C z wbudowanymi obwodami zabezpieczającymi
środa, 15 listopada 2017 11:07
W ofercie ST Microelectronics pojawiły się dwa nowe certyfikowane układy kontrolerów interfejsu USB Type-C: STUSB1602 i STUSB4710. Dzięki wbudowanym obwodom zabezpieczającym, małym wymiarom oraz dużej funkcjonalności, obejmującej negocjację warunków zasilania dla dołączanego urządzenia, funkcji zarządzania kablami aktywnymi oraz wsparcia dla innych protokołów działających na tym interfejsie, są one dobrym wyborem dla projektowanych aplikacji.
Równowaga między automatyzacją a zaangażowaniem doświadczonych inżynierów metodą na sukces w dystrybucji
środa, 15 listopada 2017 10:14
Wiele już napisano na temat tego, jakie przemiany zaszły w sektorze dystrybucyjnym na przestrzeni ostatnich lat, a dziś ledwo przypomina on rzeczywistość sprzed dekady. Coraz szersze wykorzystanie zautomatyzowanych systemów i nieustannie wzrastające możliwości oferowane przez Internet przyniosły wielkie zmiany w sposobie obsługi klientów oraz zamawiania, dostawy i wsparcia produktowego.
Czas na wyświetlacz OLED w twojej aplikacji
wtorek, 14 listopada 2017 14:00
Wyświetlacze typu OLED szybko zyskują popularność i pojawiają się w coraz większej liczbie urządzeń elektronicznych. Coraz więcej informacji o technologii OLED napływa do nas z każdej strony, gdyż postęp technologiczny jest w tej dziedzinie tak szybki, że wiele funkcjonujących w branży opinii jest już nieaktualnych lub jak to często bywa - zupełnie nieprawdziwych. Aby uaktualnić stan wiedzy, poniżej przedstawiono najbardziej rozpowszechnione mity i błędy powielane na temat OLED-ów.
Podświetlane klawiatury i elewacje foliowe
wtorek, 14 listopada 2017 13:51
Klawiatury foliowe i elewacje foliowe są zewnętrznymi elementami urządzeń elektronicznych i służą do komunikowania się użytkownika z urządzeniem. Poza tą podstawową funkcją mają również zasadniczy wpływ na wygląd urządzenia, a co za tym idzie, na pierwsze wrażenie, jakie wywołuje ono u potencjalnego klienta i użytkownika.

World News 24h

sobota, 18 listopada 2017 20:05

Applied Materials Inc reported better-than-expected quarterly results and gave a strong current-quarter forecast as the world’s largest supplier of tools to make semiconductors enjoys strong demand in its chip and display businesses. The company’s shares were up about 1 percent in trading after the bell on Thursday, reversing course from a drop of nearly 2 percent immediately after the results were released. Applied Materials has now topped analysts estimates in each quarter of the latest fiscal year, helping its shares surge about 79 percent this year, making them the fourth best performer on the Philadelphia semiconductor index.

więcej na: uk.reuters.com