wersja mobilna
Online: 470 Poniedziałek, 2018.01.22

Biznes

Lasery w przemyśle elektronicznym
poniedziałek, 22 stycznia 2018 12:54
Od czasu skonstruowania pierwszego lasera w latach 60. dla urządzeń tych wciąż znajdowano nowe zastosowania w wielu różnych dziedzinach, między innymi w nauce, wojsku, medycynie oraz telekomunikacji. Ugruntowaną pozycję mają one również od dawna w branży elektronicznej.
Huawei chce stać się trzecią marką smartfonów na świecie
poniedziałek, 22 stycznia 2018 11:13
Firma Huawei ogłosiła, że w dążeniu do osiągnięcia celu, jakim jest zostanie w ciągu najbliższych pięciu lat trzecią smartfonową marką na świecie, coraz większą rolę odgrywać będą Indie. P Sanjeev, wiceprezes ds. sprzedaży marki Honor w Indiach powiedział, że firma zdecydowała się na wprowadzenie w Indiach nowych smartfonów przed jakimkolwiek innym rynkiem globalnym, co pomoże marce osiągnąć w marcu 2018 r. 10% udział w rynku. Wiceprezes Sanajeev spodziewa się, że Indie wkrótce będą największym rynkiem Huaweia poza granicami Chin.
Jakub Pancewicz nowym General Managerem w Lenovo MBG
poniedziałek, 22 stycznia 2018 09:25
Od 1 kwietnia 2018 r. stanowisko General Managera w Lenovo MBG na Polskę i region Europy Południowo-Wschodniej (SEE) obejmie Jakub Pancewicz. Na nowym stanowisku będzie odpowiedzialny za strategiczny rozwój marki Motorola w Polsce i SEE, a jego zadaniem głównym będzie wzrost świadomości marki Motorola w Polsce i dalsze zwiększanie udziału w rynku, aż do osiągnięcia pozycji wiodącej marki smartfonów w regionie SEE.
Obroty rynku elektroniki noszonej podwoją się do 2021 roku
poniedziałek, 22 stycznia 2018 07:52
Analitycy IDC przewidują się, że w ciągu pięciu lat dostawy elektroniki noszonej ulegną podwojeniu ze 113 mln dolarów w 2017 roku do 222 mln w 2021 - średni wzrost sprzedaży wyniesie 18,4%. W grupie tej zawierają się na razie głównie zegarki i urządzenia do monitorowania kondycji sportowej. W 2017 roku sprzedano 61,5 mln smartwatchy, a za 5 lat rynek ma ich wchłonąć blisko 150 mln.
Wartość fuzji i przejęć w branży półprzewodnikowej w 2017 roku mocno spadła
piątek, 19 stycznia 2018 12:23
Historyczna fala fuzji i przejęć, czyli transakcji M&A, która przetoczyła się przez branżę półprzewodnikową w 2015 i 2016 roku, w roku 2017 znacząco zwolniła. Według dokumentu McClean Report, przygotowanego przez analityków IC Insights, całkowita wartość ubiegłorocznych transakcji M&A była jednak nadal ponad dwukrotnie wyższa niż średnia roczna z pierwszej połowy obecnej dekady.
W pierwszej połowie bieżącego roku ceny DRAM jeszcze wzrosną
piątek, 19 stycznia 2018 10:27
Jak przekonuje Lee Pei-ing, prezes Nanya Technology, po imponującym wzroście w 2017 roku ceny układów DRAM mają w pierwszej połowie roku 2018 jeszcze wzrosnąć. Ogólna sytuacja rynkowa pozostać ma jednak niezmieniona przez cały rok, mimo że niektórzy producenci ogłosili plany zwiększenia swoich mocy produkcyjnych.
Peregrine Semiconductor zamienia się w pSemi
piątek, 19 stycznia 2018 07:51
Peregrine Semiconductor Corporation ogłasza zmianę nazwy firmy na pSemi Corporation, spółkę należącą do Muraty, skoncentrowaną na integracji półprzewodników. Zmiana nazwy zbiega się z dwoma kamieniami milowymi w historii firmy: 30 rocznicą powstania RF-CMOS oraz wysyłką 4-miliardowego chipa. Spółka pSemi będzie miała ten sam doświadczony zespół inżynierski, ale będzie funkcjonować w szerszym zakresie i oferować poszerzone portfolio produktów.
Rośnie znaczenie podłoży szklanych
czwartek, 18 stycznia 2018 12:49
Ze względu na doskonałe właściwości chemiczne, mechaniczne, elektryczne i optyczne, szkło jest ważnym materiałem wykorzystywanym w produkcji półprzewodników. Jest używane jako materiał konstrukcyjny w czujnikach obrazu, MEMS-ach oraz IPD (Integrated Passive Devices) - zintegrowanych komponentach pasywnych.
Littelfuse finalizuje przejęcie IXYS Corporation
czwartek, 18 stycznia 2018 10:22
Firma Littelfuse ogłosiła wczoraj zakończenie procesu przejęcia spółki IXYS Corporation. IXYS jest światowym pionierem na rynku półprzewodników mocy, koncentrującym się na półprzewodnikach średniego i wysokiego napięcia przeznaczonych na rynek przemysłowy, komunikacyjny, konsumencki i medyczny. Littelfuse spodziewa się osiągnąć ponad 30 mln dolarów oszczędności w skali roku, w ciągu pierwszych dwóch lat po zamknięciu transakcji.
Ferrari planuje wyprodukowanie elektrycznego supersamochodu
czwartek, 18 stycznia 2018 07:53
Ferrari chce stworzyć zasilany bateryjnie supersamochód, by na rynku wysokiej klasy samochodów elektrycznych rzucić wyzwanie Tesli, powiedział CEO Sergio Marchionne. Producent samochodów wyścigowych, wyodrębniony z koncernu Fiat Chrysler Automobiles NV, zamierza rozszerzyć swój asortyment i podnieść sprzedaż bez utraty ekskluzywności marki związanej z włoskim designem i superszybkimi roadsterami. Marchionne, który stoi na czele obu firm, powiedział reporterom z salonu samochodowego w Detroit, że Ferrari wprowadzi swój pierwszy SUV, który będzie "najszybszy na rynku", pod koniec 2019 lub 2020 roku.
Moortec otwiera w Polsce Europejskie Centrum Projektowe
środa, 17 stycznia 2018 12:36
Brytyjska firma Moortec Semiconductor, lider rynku wbudowanych podsystemów IP do monitorowania procesu, napięcia i temperatury (PVT), otwiera w Gdańsku Europejskie Centrum Projektowe, co pozwoli jej na dalszą ekspansję i przyspieszenie prac inżynieryjnych. Moortec ogłosił właśnie udostępnienie rozwiązania dla 12-nanometrowej technologii FinFET Compact (FFC) firmy TSMC. Centrum projektowym w Polsce kierować będzie Szymon Gerka przy wsparciu Olivera Kinga, CTO w firmie Moortec.

World News 24h

poniedziałek, 22 stycznia 2018 18:00

Fujian Jinhua Integrated Circuit Co. issued a statement, saying it has filed a lawsuit against Micron in the Fuzhou Intermediate People's Court of the People's Republic of China over the latter’s patent infringement. “Micron seriously infringed upon the patent rights of JHICC by manufacturing, processing, importing, using, selling and intending to sell Crucial MX300 2.5-inch SSD 525GB and Crucial DDR4 2133 8G products without JHICC's consent.” said JHICC in the statement. “To protect our legitimate rights,” the memory manufacturer said, “we ask Micron to immediately stop infringing on JHICC’s intellectual property rights, which includes but is not limited to stopping manufacturing, processing, importing, selling and intending to sell the allegedly infringing products and destroying all inventory and related molds and tools.”

więcej na: forum.dramexchange.com