wersja mobilna
Online: 387 Poniedziałek, 2018.04.23

Biznes

Rynek NAND - niestabilne ceny, niepewna podaż
piątek, 20 kwietnia 2018 12:48
Do niedawna spodziewany scenariusz dla branży pamięci NAND flash to stały spadek cen napędzany postępem technologicznym i efektem skali. Optymistyczne prognozy zakładały, że dzięki temu już w 2017 roku ceny dysków SSD spadną do pułapu pozwalającego na dominację na rynku dysków twardych, deklasując tradycyjne HDD równocześnie na polu elektroniki konsumenckiej i aplikacji dla biznesu. Rzeczywistość okazała się bardziej skomplikowana.
Znamy Mistrzów Polski w lutowaniu wyłonionych podczas RENEX Soldering Championship
piątek, 20 kwietnia 2018 10:54
Trzecia edycja Mistrzostw Polski w lutowaniu, zorganizowana przez firmę RENEX we Włocławku w Browarze B, właśnie się zakończyła. Tym razem doszło do sytuacji, w której dwóch zawodników z czołówki zdobyło tę samą liczbę punktów. By rozstrzygnąć, który z nich zajmie drugie, a który trzecie miejsce, sędziowie wzięli pod uwagę czas w jakim każdy zawodników ukończył lutowanie komponentów na płytce.
Chiny obniżają podatki producentom półprzewodników
piątek, 20 kwietnia 2018 07:51
Chińskie Ministerstwo Finansów ogłosiło, że tamtejsi producenci półprzewodników będą zwolnieni nawet na pięć lat z podatku dochodowego. Po tym okresie podatek przez kolejne pięć lat ma wynosić połowę obecnej stawki, sięgającej 25%. To kolejne ulgi podatkowe ogłoszone przez władze w ostatnim czasie. Niższe podatki będą płacić producenci dóbr zaawansowanych technologicznych i innowacyjnych.
Qualcomm rozpoczyna zwolnienia w ramach cięć kosztów
czwartek, 19 kwietnia 2018 12:29
W ramach realizacji obiecanego inwestorom zmniejszenia rocznych kosztów działalności o 1 miliard dolarów firma Qualcomm rozpoczęła redukcję liczby pracowników. Cięcia dotyczą zarówno osób zatrudnionych w pełnym wymiarze, jak i pracowników tymczasowych. Qualcommie ujawnia wielkości rozpoczętych zwolnień, ale zapewnia, że przygotował dla zwalnianych osób odpowiednie pakiety odpraw.
Nanya szacuje wzrost sprzedaży DRAM w ujęciu pojemnościowym na 48%
czwartek, 19 kwietnia 2018 10:10
Nanya Technology spodziewa się, że dostawy jej układów DRAM wzrosną w 2018 r. o 48%, licząc dostarczaną pojemność, co jest korektą w górę wzrostu szacowanego wcześniej na 45%. W pierwszym kwartale 2018 r. Nanya odnotowała najwyższą marżę brutto na poziomie 51,8%. Wskaźnik ten ma nadal rosnąć.
Uruchomienie nadajnika DAB+ we Wrocławiu
czwartek, 19 kwietnia 2018 07:50
Instytut Łączności uruchomił we Wrocławiu nadajnik cyfrowego radia w technologii DAB+. Instalacja znajduje się na maszcie antenowym wrocławskiego zakładu Instytutu Łączności. Powstanie cyfrowej sieci DAB+ we Wrocławiu jest efektem prowadzonego w latach 2015-2017 projektu LokalDAB, realizowanego wspólnie przez Radio Wrocław, Politechnikę Wrocławską oraz Instytut Łączności.
Przyszłość Branży Producentów Elektroniki - dzisiaj pierwszy dzień konferencji
środa, 18 kwietnia 2018 13:41
Na terenie Browaru Bojańczyków we Włocławku rozpoczęło się dzisiaj ważne wydarzenie dedykowane branży elektronicznej - konferencja "Przyszłość Branży Producentów Elektroniki". Tematem przewodnim pierwszego dnia są perspektywy rynku kosmicznego UE dla producentów systemów elektronicznych. Równolegle z konferencją rozpoczyna się również trzecia edycja Mistrzostw Polski w Lutowaniu.
Tesla zatrzymała produkcję Modelu 3
środa, 18 kwietnia 2018 10:39
Zaledwie kilka dni po tym, jak CEO Tesli, Elon Musk, powiedział, że optymistycznie podchodzi do zdolności firmy do przyspieszenia produkcji samochodów, linia montażowa Modelu 3 w fabryce we Fremont w Kalifornii została tymczasowo wyłączona. Jak twierdzą pracownicy Tesli, ogłoszenie cztero-, pięciodniowej przerwy w produkcji Modelu 3 nastąpiło bez ostrzeżenia.
Pakt Electronics zaoferuje inspekcję rentgenowską
środa, 18 kwietnia 2018 07:54
Pakt Electronics został wyłącznym dystrybutorem inspekcyjnych systemów rentgenowskich amerykańskiej firmy Glenbrook Technologies. Producent ten od 1993 roku rozwija systemy kontrolne bazujące na opatentowanej technologii kamery fluoroskopowej dla przemysłu elektronicznego, medycyny, farmacji czy innych gałęzi przemysłowych.
Inteligentne miasta mają być źródłem ogromnych dochodów
wtorek, 17 kwietnia 2018 12:42
Jak przewidują analitycy Frost & Sullivan, inteligentne miasta będą źródłem ogromnych szans biznesowych, których wartość rynkowa przekroczy do 2025 roku kwotę 2 bilionów dolarów. Powstawanie inteligentnych miast stanowi czynnik usprawniający urbanizację. Według prognoz, do roku 2050 ponad 80% populacji krajów rozwiniętych będzie mieszkało w miastach, a w państwach rozwijających się będzie to przeszło 60%.
Ceny NAND flash nadal spadają
wtorek, 17 kwietnia 2018 10:20
Po okresie wzrostów cen pamięci NAND Flash pod koniec ubiegłego roku nastąpiła stabilizacja. Według DRAMeXchange w pierwszym kwartale 2018 r. na rynku pamięci NAND flash miała miejsce nieznaczna nadpodaż i ceny zaczęły spadać. Analitycy przewidują, że taki scenariusz utrzyma się w drugim kwartale, przez co ceny chipów pozostaną pod presją spadkową.

World News 24h

niedziela, 22 kwietnia 2018 20:05

The world's first Android-based smartphone with 3D facial recognition technology is unlikely to hit the market until the third quarter of 2018 due to insufficient capability to integrate related hardware and software at 3D sensing solution providers, according to Digitimes Research. While the 3D sensing module jointly developed by Qualcomm, Himax Technologies and Truly Opto-electronics is believed to be the most mature 3D sensing solution currently available in the market, the limit of using only Qualcomm's Snapdragon 845 CPU in the module has deterred the top-five Android phone makers, with the exception of Xiaomi Technology, from using this module for their high-end models.

więcej na: www.digitimes.com