wersja mobilna
Online: 545 Poniedziałek, 2018.06.25

Biznes

Czy format panelowy zrewolucjonizuje elektronikę?
piątek, 22 czerwca 2018 12:29
Coraz większa popularność układów scalonych zawierających w obudowie więcej niż jedną strukturę, ciągła presja na większą miniaturyzację i niskie koszty wymusza na producentach półprzewodników zmiany w zakresie technologii pakowania (obudowywania) struktur. Najwięcej zmian dzieje się w zakresie obudów bezwyprowadzeniowych (leadless), gdzie pola kontaktowe są rozłożone równomiernie na całej dolnej części.
Brian Krzanich zrezygnował ze stanowiska CEO Intela
piątek, 22 czerwca 2018 09:50
Firma Intel Corporation ogłosiła wczoraj rezygnację Briana Krzanicha ze stanowiska CEO i członka zarządu. Na tymczasowego CEO zarząd powołał CFO Roberta Swana, ze skutkiem natychmiastowym. Powodem rezygnacji jest ujawnienie naruszenia przez Briana Krzanicha wewnętrznych zasad Intela dotyczących relacji z podwładnymi. Według doniesień chodzi o mające miejsce wcześniej utrzymywanie prywatnych, bliskich kontaktów z podlegającym mu pracownikiem.
TSMC zainwestuje 25 miliardów dolarów w technologię 5 nm
piątek, 22 czerwca 2018 07:56
Firma Taiwan Semiconductor Manufacturing Co Ltd, dostawca między innymi amerykańskiego potentata Apple, ogłosił wczoraj, że zamierza zainwestować aż 25 miliardów dolarów w 5-nanometrową technologię budowy układów półprzewodnikowych. Tajwański producent nie przedstawił jednak ram czasowych dla tej inwestycji. (źródło: Reuters)
ILiM zatrudni specjalistę do spraw badań radiokomunikacyjnych
czwartek, 21 czerwca 2018 11:50
Instytut Logistyki i Magazynowania zatrudni specjalistę do spraw badań radiokomunikacyjnych, którego zadaniem będzie wykonywanie pomiarów charakterystyk radiowych urządzeń bezprzewodowej transmisji danych takich jak WiFi, czy Bluetooth oraz opracowywanie danych do przeprowadzania ocen zgodności, w tym sprawozdań z wynikami badań. ILiM oferuje m.in. stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, pakiet socjalny oraz elastyczny czas pracy.
Nowa fabryka WAGO we Wróblowicach już działa
czwartek, 21 czerwca 2018 10:20
Firma WAGO jest jednym z największych światowych producentów elementów do łączenia przewodów elektrycznych i znaczącym dostawcą rozwiązań dla automatyki budynkowej i przemysłowej. We Wróblowicach, w gminie Miękinia, ruszyła produkcja w nowo wybudowanej fabryce WAGO. To drugi, oprócz inwestycji we Wrocławiu, zakład produkcyjny spółki w regionie.
Xiaomi planuje 6,1 mld USD ze sprzedaży akcji w IPO
czwartek, 21 czerwca 2018 07:50
Chiński producent smartfonów Xiaomi planuje pozyskanie 6,1 mld USD z pierwotnej oferty publicznej akcji na giełdzie w Hongkongu, która rusza w tym tygodniu i ma być jedną z największych w ciągu ostatnich lat. Xiaomi chce sprzedać 2,18 mld akcji w cenie 2,17-2,80 USD każda. Od 13 do 15 procent akcji oferowanych w IPO mają objąć kluczowi inwestorzy.
Google zainwestuje ponad pół miliarda dolarów w JD.com
środa, 20 czerwca 2018 07:52
Google planuje zainwestować 550 mln dolarów w chiński koncern JD.com działający w branży e-handlu. To kolejny krok Google w stronę ekspansji na szybko rosnącym rynku handlu elektronicznego w Azji oraz walki z rywalami, przede wszystkim z Amazonem. Dzięki współpracy, artykuły JD pojawią się w wynikach wyszukiwania przeglądarki Google. Natomiast gigant z Mountain View będzie mógł korzystać z logistyki i łańcucha dostaw chińskiego potentata e-handlu.
Już ponad 300 firm w krajowej branży kosmicznej
wtorek, 19 czerwca 2018 11:52
II Forum Sektora Kosmicznego, które odbyło się 24 maja w Warszawskim Centrum Expo XXI było znakomitą okazją do zobaczenia na żywo, że branża kosmiczna w Polsce liczy coraz więcej firm i do zapoznania się z ich sukcesami. W Warszawie, z tej okazji, gościli przedstawiciele Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), Europejskiego Obserwatorium Południowego i Komisji Europejskiej. W Forum udział brali też przedstawiciele firm. Organizatorami byli Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego - organizacja zrzeszająca firmy i podmioty polskiego sektora kosmicznego, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencja Rozwoju Przemysłu.
Energa Operator zamawia u Apatora liczniki za prawie 30 mln zł
wtorek, 19 czerwca 2018 07:53
Spółka Energa Operator SA wybrała najkorzystniejszą ofertę spośród zgłoszonych w ramach przetargu na dostawę komunalnych 1-fazowych i 3-fazowych liczników energii elektrycznej. Urządzenia dla Energi dostarczy Apator. Firmy podpisały umowę o wartości 29,6 mln zł. Dostawy liczników mają być zrealizowane do końca bieżącego roku, z możliwością wydłużenia terminu do 30 czerwca roku 2019. (źródło: ISBnews)
Chris Breslin obejmuje stanowisko prezesa firmy Premier Farnell
poniedziałek, 18 czerwca 2018 12:15
Firma Premier Farnell ogłasza zmianę na czele zarządu - Graham McBeth wycofuje się ze stanowiska prezesa. Jako następcę Grahama McBetha spółka matka, Avnet, przedstawiła Chrisa Breslina, obecnie wiceprezesa ds. produktów globalnych w Premier Farnell. Zwierzchnikiem Chrisa Breslina będzie Pete Bartolotta, dyrektor ds. transformacji w firmie Avnet. Chris Breslin obejmie nowe stanowisko natychmiast, a Graham McBeth pozostanie w firmie do końca lipca, co pozwoli na precyzyjne przekazanie obowiązków nowemu liderowi.
PB Technik spotkał się z przyjaciółmi
poniedziałek, 18 czerwca 2018 10:55
Czwarte seminarium z cyklu "PB Technik Meets Friends", które odbyło się w Warszawie w dniach 13-14 czerwca, było największym z dotychczasowych spotkań tego typu: 150 uczestników, 25 przedstawicieli dostawców i 22 stoiska prezentujące aktualną ofertę firmy, obejmującą maszyny i urządzenia przeznaczone do produkcji elektroniki, stanowiska i urządzenia pomiarowe, materiały i elementy wykonawcze oraz sprzęt i narzędzia pomocnicze niezbędne w produkcji elektroniki.

World News 24h

niedziela, 24 czerwca 2018 19:52

TT Electronics has introduced SMD power inductors for use in high power density applications where size is critical. The low-profile devices are suitable for use in DC-DC converters using high switching frequencies up to 3MHz as well as EMI and low pass DC filters. Applications in the transportation field include powertrain, engine control, transmission control, LED driver, ABS braking systems, EPS, radar systems, and camera control systems. In the industrial sector they are suirable for use in automation systems as well as DC-DC converters. The HA66 series is a low profile, low loss, ferrite-based inductor designed with a wide range of inductances and package sizes. The series comprises a range of 38 inductors with inductance ratings from 2.5 to 220µH, DC resistances from 0.018 to 0.820Ω and Irms values from 1.22 to 11.2A.

więcej na: www.electronicsweekly.com