Rynek - Archiwum

PRODUKCJA URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH - w kooperacji z firmą EMS lub we własnym zakresie

Rynek produkcji elektroniki rozwija się dzisiaj w wielu kierunkach, wyznaczanych w dużej mierze przez już istniejących graczy oraz pojawianie się nowych technologii. Tym razem przyglądamy mu się przez pryzmat takich rozwiązań, jak sprzęt do produkcji urządzeń, obwody drukowane, wiązki i kable specjalistyczne, materiały chemiczne, obudowy i szafy, znakowanie i oznaczanie, a także urządzenia dla szkół i uczelni. Nieodmiennie ważną kwestią jest także ta zasugerowana już w tytule, bo nie ulega wątpliwości, że produkcja elektroniki na zlecenie stała się już naszą krajową specjalnością.

APARATURA POMIAROWA - zmysły inżyniera elektronika i najważniejsze narzędzie pracy

Bez aparatury pomiarowej elektronik nie jest w stanie wykonywać swoich zadań, niezależnie od tego, czy pracuje w obszarze badawczo-projektowym, czy produkcyjnym, testowym, kontrolnym albo szeroko rozumianego serwisu. Za tym powszechnym zapotrzebowaniem podąża bogactwo dostępnego asortymentu, mnogość typów przyrządów i marek producentów. Silny segment rynku stanowią mierniki przenośne, zaś wraz z rosnącą liczbą rozmaitych odbiorników energii zwiększa się rola mierników energetycznych, w tym tablicowych i na szynę. A ponieważ elektroniki we współczesnej cywilizacji jest coraz więcej, na znaczeniu nieustannie zyskują wyposażenie warsztatowe i narzędzia do produkcji oraz naprawy sprzętu.

KOMPONENTY ELEKTRONICZNE - tworzą największą wartość technologiczną produktów

Podzespoły to układ krwionośny elektroniki, bo właśnie z nich składa się ją w sprzęt, który trafia do użytkowników. Stanowią więc bazę konstrukcyjną dla produktów, a także główne źródło innowacji, obejmują bowiem najświeższe technologie i rozwiązania, bez których nie byłoby możliwe nieustanne opracowywanie nowych aplikacji i urządzeń. Wśród obszarów, na których inżynierowie i konstruktorzy wykazują szczególną aktywność, są m.in. zasilacze impulsowe, złącza silnoprądowe, oświetlenie LED, elementy indukcyjne i transformatory sieciowe oraz materiały i komponenty do zarządzania ciepłem. Elementem spajającym i centralnym są zaś dystrybutorzy, bez których elektroniczny biznes nie mógłby się kręcić.

KOMPONENTY AUTOMATYKI PRZEMYSŁOWEJ - są podstawą cyfryzacji, jakości i narzędziem rozwoju technologii

W dobie promowanego niemal wszędzie Przemysłu 4.0, który w rodzimym wydaniu ma niemal skokowo zwiększyć konkurencyjność i wydajność naszych zakładów, produkty i systemy automatyki przemysłowej stają się coraz bardziej poszukiwanym elementem zakupowym wielu przedsiębiorstw. Do swojej oferty producenckiej lub dystrybucyjnej włącza je więc coraz więcej firm, również tych związanych z rynkiem elektroniki. Ważnym składnikiem branżowego portfolio są m.in. komputery jednopłytkowe, urządzenia do komunikacji bezprzewodowej oraz przemysłowe pamięci Flash.