Arduino & Raspberry Pi Day

| Seminarium | Katowice | Centrum Kultury im. Krystyny Bohenek

16 marca w Katowicach odbędzie się impreza przeznaczona dla wszystkich użytkowników i "fanów" Arduino oraz Raspberry Pi. Ponieważ w tym roku wystąpiła wyjątkowa zbieżność terminów Arduino Day (16 marca) oraz Święta Pi (14 marca), organizator - Inżynier Domu - postanowił połączyć je w jedno wydarzenie: Arduino & Raspberry Pi Day.

Arduino & Raspberry Pi Day

Arduino i Raspberry Pi to platformy, których popularność nieustannie wzrasta. Mają ogromną rzeszę fanów wśród hobbystów, majsterkowiczów, programistów i elektroników - zarówno początkujących, jak i profesjonalistów, którzy używają ich do aplikacji komercyjnych.

Płytka Arduino, dzięki przystępnej cenie i łatwości, z jaką można zacząć na niej programowanie, jest idealna na początek przygody z systemami wbudowanymi. Nadaje się także do trybu pracy "na szybko" - dzięki ogromnemu zbiorowi bibliotek wystarczy kilka chwil, abyśmy mieli gotowy prototyp.

Raspberry Pi - minikomputer, którego zastosowań nie da się zliczyć. Pozwala w prosty sposób łączyć świat programowania i elektroniki. Służy dzieciom w szkołach, znajduje się na międzynarodowej stacji kosmicznej, z jego wykorzystaniem można zbudować symulator konsoli do gier, centralkę automatyki domowej, urządzenia przeznaczone dla przemysłu i wiele, wiele innych. 

Organizacje zajmujące się Arduino i Raspberry Pi niestrudzenie pracują nad ich rozwojem. Przyświeca im także idea popularyzowania nauki, m.in. poprzez organizowane na całym świecie Arduino Day oraz Pi Day zrzeszające liczne społeczności fanów tych platform.

Arduino & Raspberry Pi Day w Katowicach stanowi integralną część tych obchodów. Odbędzie się 16 marca na Placu Sejmu Śląskiego 2 w Katowicach, od godz. 11 do 17. Wśród patronów medialnych znajdują się miesięcznik 'Elektronik' oraz portal www.elektronikab2b.pl. Wstęp wolny!

Agenda:

Strefa Centralna:
11:00 - Otwarcie wydarzenia.
11:15 - Radosław Schmalz (Szmalu) - Obalamy mity. Arduino i Raspberry Pi w inteligentnym domu.
12:15 - Miłosz Rząsa - Arduino, uczenie maszynowe i nadzorowane.
13:15 - Błażej Faliszek (Malinowe Pi) - Raspberry Pi - historia Maliny oraz najciekawsze zastosowania.
14:15 - TechCan - Projekt minisatelity. 
14:45 - Dominik Liśkiewicz - Druk 3D, niecodzienne zastosowanie i nowoczesne materiały.
15:15 - Prezentacje projektów konkursowych.
16:30 - Wyniki konkursu oraz rozdanie nagród.
17:00 - Zakończenie wydarzenia.

Medialab:
11:00 - Anna Widera - Warsztaty Arduino.
15:00 - Łukasz Herb - Arduino i Raspberry Pi okiem hejtera. 
16:00 - Prezentacja SolidExpert.