Lux et Color Vesprimiensis 2020 konferencja online, bezpłatny udział po rejestracji
- | KonferencjaGL Optic jest sponsorem konferencji, a nasi specjaliści przeprowadzą kilka prezentacji m.in. na temat oświetlenia UV, pomiarów luminancji oraz przeprowadzą wirtualny tour po naszym laboratorium.
Lux et Color Vesprimiensis to konferencja naukowa na temat światła i barw organizowana co roku w Vesprem na Węgrzech. W tym roku najważniejszymi tematami są pomiary i zastosowanie lamp dezynfekcyjnych UV-C oraz weryfikacja jakości oświetlenia ulicznego.
GL Optic od wielu lat jest sponsorem wspierającym tego wydarzenia, ponieważ uważamy, że wymiana wiedzy i opinii między światem nauki a przemysłem jest niezbędna, aby zaoferować najbardziej wydajne i efektywne narzędzia i rozwiązania.
W tym roku, ze względu na pandemię, cała konferencja odbędzie się online w dniach 12-13 listopada. Organizowane są warsztaty prezentujące różne tematy związane ze światłem. Aby wziąć udział wystarczy się zarejestrować online.
ZAREJESTRUJ SIĘ
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeYjaQilOwV3p-eU1KRvTKpvtffilWl2iN4Xgcop7J-N4OIyA/viewform
Wstępny program przedstawia się następująco:
12 listopada nasz COO Miko Przybyla i Marcin Pelko, Kierownik Laboratorium Wzorcowania i Badań Promieniowania Optycznego (CARLO) przedstawią prezentację na temat zasad pomiarów lamp UV-C i typowych zastosowań. Omówią teorię i praktyczne przykłady zastosowań UV i ograniczeń dezynfekcji UV-C.
Również 12 listopada Jan Lalek, współzałożyciel i CTO GL Optic oraz Andrzej Rybczyński, lider projektu odpowiedzialny za opracowanie sprzętu do wzorcowania i standardu natężenia napromienienia widmowego zainstalowanego w CARLO, oprowadzą online po naszym nowym laboratorium. Pokażą i wyjaśnią wszystko na temat promiennika ciała doskonale czarnego, ponieważ nasze laboratorium CARLO jako jedyne w Europie Wschodniej jest w nie wyposażone.
13 listopada Prof. Dr hab. inż. Krzysztof Wandachowicz z Politechniki Poznańskiej i Jacek Dylak, programista i specjalista matrycowych pomiarów luminancji i kierownik projektu GL OPTICAM Systems, opowiedzą o praktycznym zastosowaniu pomiarów rozkładu luminancji oraz przedstawią na żywo nasz GL Opticam 3.0 4K TEC
Nie przegap i zarejestruj się dziś!
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeYjaQilOwV3p-eU1KRvTKpvtffilWl2iN4Xgcop7J-N4OIyA/viewform
Dowiedz się więcej o konferencji
http://2020.lecv.hu/
Lux et Color Vesprimiensis (LeCV) został zorganizowany po raz pierwszy w 2001 roku przez Komitet Roboczy ds. Światła Stosowanego i Koloru Komitetu Regionalnego Veszprém Węgierskiej Akademii Nauk (MTA VEAB) z okazji 70. urodzin profesora Jánosa Schandy. Lux et Color to coroczne miejsce prezentacji najciekawszych prac badawczych w dziedzinie światła i koloru. Naukowcy i studenci mają możliwość zaprezentowania swoich najnowszych osiągnięć. Konferencja zaprasza również przedstawicieli przemysłu i daje im szansę poznania najnowszych technologii i wyników badań.