Covid-19
Wraz z drugą falą pandemii w stosunku
do wielu ważnych imprez targowych wkradła się niepewność, czy zostaną przeprowadzone,
wynikająca z możliwości pojawienia się lokalnych ognisk zakażeń oraz zaostrzenia restrykcji. Organizatorzy wkładają wiele wysiłku i starań w to, aby uczynić spotkania branżowe bezpiecznymi, niemniej podlegają oni pod decyzje władz i muszą się im podporządkować. Z tych przyczyn zalecamy, na krótko przed wyjazdem na daną imprezę,
sprawdzenie na jej oficjalnej stronie, czy nie została ona odwołana lub zamieniona na wersję online.

X Kurs Kompatybilności Elektromagnetycznej: Uziemienie i ekranowanie systemów elektronicznych

- | Szkolenie | Poznań | On-line

Zapraszamy na X edycję kursu EMC, realizowaną w formie on-line. Będzie to już drugie wydarzenie wirtualne prowadzone przez Lee Hilla „na żywo” z laboratorium w Bostonie.

X Kurs Kompatybilności Elektromagnetycznej: Uziemienie i ekranowanie systemów elektronicznych

Już po raz dziesiąty, firma ASTAT sp. z o.o., organizuje kurs EMC. W roli prelegenta wystąpi Lee Hill z firmy SILENT, uznany specjalista w dziedzinie kompatybilności elektromagnetycznej. Nauczyciel akademicki, szkoleniowiec oraz praktyk EMC i RF, z ponad 30 letnim doświadczeniem. Lee konsultuje i uczy na terenie całego świata, prowadził kursy m. in. na Tajwanie, w Singapurze, Meksyku, Norwegii, kanadzie, Korei Południowej, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii. W lutym spotka się z Państwem ON-LINE, aby w niezwykle prosty, klarowny i znany tylko jemu sposób, przybliżyć zasady uziemiania i ekranowania systemów elektronicznych.

Kurs realizowany będzie w formie on-line, co daje Państwu możliwość uczestnictwa w wydarzeniu z dowolnej lokalizacji, wystarczy dostęp do Internetu. Ponadto uczestnictwo on-line ogranicza czas i koszty związane z dojazdem i noclegiem.

Zdalna forma realizacji kursu otwiera przed prelegentem i uczestnikami nowe możliwości. Część warsztatowa szkolenia realizowana jest w specjalnie przygotowanym studio. Dzięki zastosowaniu kilku kamer, odpowiedniemu zbliżeniu oraz profesjonalnemu oświetleniu, uczestnik kursu on-line, na swoim monitorze zobaczy to, co trudno dostrzec ze względów praktycznych, podczas tradycyjnego szkolenia. Chodzi tu przede wszystkim o małe elementy płytek drukowanych, odczyty z aparatury pomiarowej, czy wirtualną tablicę, na której analizowane są zagadnienia EMC. Jednocześnie platforma internetowa, użyta do realizacji kursu, nie ogranicza w żaden sposób, możliwości zadawania pytań i interakcji z prelegentem. To wszystko sprawia, że organizowany przez nas kurs on-line, pomimo odmiennej formy, niczym nie ustępuje kursowi stacjonarnemu, a jego wartość merytoryczna pozostaje na tym samym poziomie.

Dlaczego warto zapisać się na Kurs?

Większość inżynierów i techników używających lub projektujących systemy elektroniczne, nie przeszła żadnego formalnego szkolenia w zakresie sposobów uziemiania i ekranowania. Zdobywanie wiedzy na temat rozwiązywania problemów związanych z uziemieniem i ekranowaniem, może być bardzo kosztowne dla pracodawcy i frustrujące dla inżyniera. Większość zasad elektromagnetyzmu oraz projektowania obwodów jest bardzo prosta. Jednak złożoność systemów przesłania logikę i prostotę rozwiązań.

Dr Tom Van Doren, emerytowany profesor z EMC Laboratory of the Missouri University of Science and Technology, opracował ten autorski kurs i przedstawił go w latach 1983-2017, ponad 19 000 inżynierów i techników na całym świecie.

Po ukończeniu tego kursu, będziesz w stanie:

 • opierać projekty związane z uziemieniem i ekranowaniem na zasadach logiki inżynierskiej, a nie na próbach i błędach,
 • wykazać, że prowadzenie sygnału prądowego ma kluczowe znaczenie dla poprawy kompatybilności elektromagnetycznej i integralności sygnału,
 • zrozumieć cztery mechanizmy sprzęgające, które powodują wszystkie problemy związane z zakłóceniami elektrycznymi,
 • systematycznie diagnozować i zmniejszać sprzężenie zakłóceń elektrycznych.

Do kogo skierowany jest Kurs?

Ten kurs jest przeznaczony dla projektantów i integratorów systemów, którzy:

 • bardziej interesują się funkcjonalnymi problemami z zakłóceniami, niż problemami z zakłóceniami wynikającymi z norm (CE),
 • częściej muszą wykorzystywać istniejące standardowe płytki drukowane, niż nowe zaprojektowane na zamówienie.

Zakres tematyczny:

 1. Wprowadzenie do zasad EMC
 2. Cele kontroli nad zakłóceniami
 3. Mechanizmy sprzęgania zakłóceń
 4. Redukcja pola elektromagnetycznego, pasmo i rezonans
 5. Uziemienie w kontekście bezpieczeństwa i redukcji zakłóceń
 6. Techniki diagnostyki zakłóceń
 7. Filtrowanie w celu zmniejszenia zakłóceń przewodzonych DM i CM
 8. Redukcja pola elektromagnetycznego za pomocą ekranowania własnego (tzw. self-shielding)
 9. Redukcja zakłóceń związanych z polem elektrycznym (pojemnościowo)
 10. Redukcja zakłóceń związanych z polem magnetycznym (indukcyjnie)
 11. Ekranowanie fal elektromagnetycznych

Dodatek: Przegląd zasad związanych z uziemianiem i ekranowaniem

Kwestie organizacyjne

Kurs cieszy się dużym zainteresowaniem, w ciągu kilku lat, wpisał się w kalendarium wydarzenie ważnych, dla branży EMC w Polsce. Koszt uczestnictwa wynosi od 2460 zł/os. do 4182 zł/os. i zawiera udział w 2 dniowym szkoleniu, wydrukowane materiały szkoleniowe oraz elektroniczny certyfikat potwierdzający ukończenie kursu. Kurs zostanie przeprowadzony w języku angielskim.

Po więcej szczegółów, w tym program kursu oraz formularz zgłoszeniowy zapraszam na stronę wydarzenia:
https://astat.pl/szkolenia/x-kurs-kompatybilnosci-elektromagnetycznej-uziemienie-i-ekranowanie-systemow-elektronicznych/

Anna Gawęcka
Kierownik Centrum Szkoleniowego Astat sp. z o.o
tel. (61) 840 47 08
e-mail: a.gawecka@astat.pl

 

 

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie