Dyrektywa maszynowa w szczegółach - jak profesjonalnie zorganizować ocenę zgodności i ryzyka maszyn - Wrocław
- | Szkolenie | WrocławSzkolenie to jest pierwszą częścią kompleksowego szkolenia pt. Dyrektywa maszynowa – efektywna ocena zgodności i ocena ryzyka maszyn. Termin i miejsce szkolenia: 14 - 15 grudnia 2023, Wrocław.
Czy przeczytałeś już „od deski do deski” dyrektywę maszynową? A może jesteś po lekturze przewodnika do dyrektywy? Twoja półka ugina się pod ciężarem poradników wymiennokartkowych za duże pieniądze? A może byłeś już na krótkich (1-2 dniowych) i „niby tanich” szkoleniach z dyrektywy maszynowej i nadal masz poczucie, że nie wiesz, jak w praktyce zastosować całą tę teorię?
Mamy nadzieję, że nie wpędziłeś się jeszcze w ten „kozi róg” i nie zmarnowałeś w powyższy sposób mnóstwa czasu i pieniędzy. Niestety regularnie słyszymy takie historie od uczestników, którzy przychodzą na nasze szkolenie z takimi właśnie doświadczeniami.
Dla kogo?
Szkolenie, które masz przed sobą, przygotowaliśmy z myślą o osobach i firmach, do których jest adresowana dyrektywa maszynowa. Jeżeli więc jesteś konstruktorem, elektrykiem, automatykiem, robotykiem, programistą, technologiem, redaktorem dokumentacji technicznej oraz instrukcji do maszyn lub wykonujesz inne zadania związane z tworzeniem nowych maszyn, ich odbiorem technicznym lub utrzymaniem oraz przebudową maszyn używanych, to szkolenie jest właśnie dla Ciebie.
Co zawiera i w czym pomoże?
Szkolenie to jest pierwszą częścią kompleksowego szkolenia pt. Dyrektywa maszynowa – efektywna ocena zgodności i ocena ryzyka maszyn, w którym zawarliśmy najbardziej podstawowe informacje z zakresu bezpieczeństwa maszyn i obowiązkowego oznaczenia CE.
Część 1: Dyrektywa maszynowa w szczegółach, czyli jak profesjonalnie zorganizować ocenę zgodności i ocenę ryzyka maszyn? (2 dni)
Część 2: Ćwiczenia praktyczne „Krok po kroku do CE wg dyrektywy maszynowej” (2 dni)
W trakcie tej pierwszej części zdobędziesz oraz uporządkujesz najbardziej podstawową wiedzę związaną z bezpieczeństwem maszyn i oznaczeniem CE. Dowiesz się m.in:
- Jakie maszyny muszą mieć CE?
- Kiedy możesz, a kiedy musisz stosować normy techniczne?
- Kiedy możesz zrobić CE samodzielnie, a kiedy musisz zaangażować tzw. jednostkę notyfikowaną?
- Kto może podpisać deklarację zgodności?
- Kto i z jakich przepisów odpowiada prawnie za niespełnienie wymagań dyrektywy maszynowej?
- Jakie najważniejsze dokumenty powinien znać każdy inżynier zajmujący się bezpieczeństwem maszyn?
- Czym jest „triada bezpieczeństwa” i jaką musisz przyjąć strategię, przy zabezpieczaniu maszyny?
- Kiedy i do czego opłaca się zaangażowanie do celów CE zewnętrznych usługodawców?
- Kiedy i do czego warto zatrudnić koordynatora ds. CE?
- Kiedy trzeba zrobić CE dla „zespołu maszyn”?
- Jaka ingerencja w maszynę wymaga zrobienia CE ponownie?
- Kto w firmie powinien co robić i na jakim etapie?
- Jak profesjonalnie zorganizować ocenę zgodności i ocenę ryzyka maszyn, by działania te wykonać efektywnie?
Część ta przeznaczona jest, dla szerszego grona uczestników z różnych działów firmy (w tym kierownictwo, zakupy, marketing, sprzedaż, BHP, utrzymanie ruchu, działy konstrukcyjne/projektowe), którzy muszą mieć o CE odpowiednią wiedzę, by nie narażać siebie i swojego pracodawcy na odpowiedzialność prawną.
Przekonaj się sam, że wymagania dyrektywy maszynowej, to nie sama biurokracja (!), ale praktyczna inżynierska wiedza, dzięki zastosowaniu której zapewnisz:
- bezpieczeństwo techniczne maszyny,
- bezpieczeństwo prawne inżynierów (w tym TWOJE własne) i kadry kierowniczej,
- bezpieczeństwo prawne Twojej firmy,
- osiągnięcie bardzo skutecznej metody na obniżenie kosztów zabezpieczania maszyn.
Już dziś zarezerwuj sobie miejsce w jednym z najbliższych terminów szkolenia.
źródło: Cert Partner
Więcej na www.certpartner.pl