Industrial Ethernet Week - edycja trzecia

- | Konferencja

W dniach 27-29 lutego 2024 r. HARTING Technology Group po raz trzeci będzie gospodarzem wydarzenia Industrial Ethernet Week. Trzecia edycja skupi się na generatywnej sztucznej inteligencji w zastosowaniach produkcyjnych, szansach i wyzwaniach w instalacjach sieci zakładowych oraz na nowoczesnych sposobach projektowania urządzeń za pomocą modeli danych.

Industrial Ethernet Week - edycja trzecia

W czasie trzech dni prelegenci przeprowadzą uczestników przez bieżący rozwój transformacji przemysłowej oraz pokażą rozwiązania i najlepsze praktyki dotyczące kolejnego etapu rozwoju w 2024 r., omawiając przypadki użycia, prowadząc dyskusje, prezentacje i sesje techniczne.

Tematy przewodnie trzech dni to:

  • Dzień 1 – platformy AI i IIoT,
  • Dzień 2 – instalacja fabryczna,
  • Dzień 3 – projektowanie urządzeń.

Dzień pierwszy skupi się na platformach AI i IIoT. Amazon Web Services pokaże, w jaki sposób generatywna sztuczna inteligencja jest już wykorzystywana w przemyśle i jakich zmian można się spodziewać w przyszłości. Odbędzie się też demonstracja elastycznych platform inteligentnych fabryk wspieranych przez sztuczną inteligencję i IIoT firm ICONICS i Mitsubishi Electric. Pierwszy dzień zakończy się dyskusją panelową na temat wdrażania rozwiązań AI w produkcji.

Drugiego dnia uczestnicy zapoznają się z instalacją sieci o dużej wydajności w zastosowaniach fabrycznych. Specjalista w zakresie sprzętu testowego, firma Softing IT Networks, pokaże, jak rozpoznać i rozwiązać typowe problemy z kompleksowymi aplikacjami okablowania Profinet. Omówione zostaną również wyzwania związane z instalacją i możliwe rozwiązania. Eksperci firmy HARTING ds. łączności udzielą porad na temat łączności przemysłowej Ethernet w trudnych warunkach, pokazując przetestowane zestawy kabli do użytku typu plug & play. Koniec drugiego dnia skupi się na danych inżynieryjnych i tym, jak wspierają one programistów w projektowaniu urządzeń.

Trzeci dzień będzie skoncentrowany na nowoczesnych podejściach do projektowania urządzeń za pomocą platform design-to-source. Eksperci ds. produktów z firm Belden i SICK AG pokażą, w jaki sposób Ethernet jednoparowy łączy poziom obiektowy z istniejącymi sieciami Ethernet, a firma Würth Elektronik omówi temat Power over Ethernet (PoE) w projektowaniu interfejsów. Tydzień zakończy otwarta dyskusja na temat zarządzania kosztami i ryzykiem w nowych projektach elektroniki.

Wśród gości znajdą się reprezentanci Belden, Amazon Web Services, Sick, Halerium, Mitsubishi Electric, Iconics, Würth Elektronik, SPE Industrial Partner network, Softing, Supplyframe i IoT UseCase. Razem z ekspertami firmy HARTING będą oni relacjonować na żywo to, co dzieje się w Espelkamp oraz transmitować wydarzenie online do ponad 50 krajów na świecie.

Aby wziąć udział w Industrial Ethernet Week należy się zarejestrować: https://www.harting.com/PL/pl/tydzie%C5%84-ethernetu-przemys%C5%82owego-harting-2024?utm_source=elektronikab2b&utm_medium=banner&utm_campaign=pl11-all-for-ethernet&utm_content=webinar-industrial-ethernet-week-3&source=banner-elektronikab2b.

źródło: HARTING

Więcej na www.harting.com