EMC Japan 2024

- | Targi zagraniczne | Tokio

EMC JAPAN to specjalistyczne targi skupiające się na kompatybilności elektromagnetycznej, czyli zdolności urządzenia elektrycznego lub elektronicznego do działania bez zakłóceń w środowisku elektromagnetycznym, a także bez nieporządanego zakłócania tego środowiska. Targi odbywają się co roku latem w Tokio. Organizatorem targów jest Japan Management Association (JMA), jedna z wiodących organizacji biznesowych w Japonii.

EMC Japan 2024

Wydarzenie odbywa się w Tokyo Big Sight, największym centrum kongresowym w Japonii, wyróżniającym się charakterystyczną architekturą. EMC JAPAN 2024 będzie można odwiedzać od środy 24 lipca do piątku 26 lipca 2024 r.

Targi EMC JAPAN są częścią projektu TECHNO-FRONTIER obejmującego 12 wystaw przemysłowych dotyczących najnowszych osiągnięć i zaawansowanych technologii w branżach elektronicznej, mechatronicznej i pokrewnych.

EMC JAPAN obejmuje szeroki zakres tematów, w tym komponenty i materiały tłumiące i ekranujące elektromagnetycznie, rozwiązania dotyczące elektryczności statycznej i przepięć piorunowych, oprogramowanie do rozwiązywania problemów EMC, urządzenia i systemy do pomiaru i testowania emisji. Dodatkowo w ofercie targów znajdują się środki ochrony osobistej, produkty antystatyczne oraz usługi specjalistyczne, takie jak doradztwo EMC i usługi pomiarowe EMC.

Wystawcy wywodzą się przede wszystkim z branż związanych z elektrotechniką, elektroniką i dziedzinami pokrewnymi. Odwiedzającymi są przede wszystkim profesjonaliści z tych branż, którzy w swoich projektach poszukują nowych technologii, produktów i rozwiązań zwiększających kompatybilność elektromagnetyczną.