Strefa magazynu

Elektronik

Wydanie: Lipiec 2011

Lipcowy Elektronik skupia się na analizie rynku materiałów wykorzystywanych przy produkcji elektroniki i urządzeń wykorzystywanych w takich zakładach. Wyroby te na rynku mają spore znaczenie, co wynika w dużej mierze z pozycji, jaką na naszym rynku zajmuje usługowy montaż kontraktowy. Jest to także pochodna wielu zmian i trendów, które najłatwiej można określić jako wzrost znaczenia jakości i zaawansowania technologii w elektronice. Rynek materiałów cechuje się także wysokim stopniem specjalizacji i dużą liczbą ciekawych nisz technologicznych, pozwalających rozwijać biznes nawet małym wąsko specjalizowanym dostawcom, którzy są w stanie prosperować w cieniu dużych firm o szerokiej ofercie i przy silnej konkurencji firm z Dalekiego Wschodu.

Polecamy też serię trzech artykułów na temat zasad poprawnego projektowania płytek drukowanych, uwzględniających najczęstsze błędy popełniane w projektach oraz wymagania nowych technologii. Warto wiedzieć, czego należy unikać i w jaki sposób prowadzić ścieżki, aby uniknąć problemów z kompatybilnością elektromagnetyczną.

Hitem miesiąca jest też wywiad z dr. Włodzimierzem Strupińskim z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych w Warszawie, który opowiada o grafenie oraz możliwościach jego aplikacji w elektronice.

W tym numerze