Strefa magazynu

Elektronik

Wydanie: Maj 2020

Majowe wydanie Elektronika zdominowały tematy związane z produkcją elektroniki. E ramach naszego raportu przyglądamy się rynkowi materiałów wykorzystywanych w procesie wytwarzania urządzeń, a więc produktów chemicznych, antystatycznych oraz do lutowania. Ich użycie to dzisiaj konieczność wynikająca z presji na jakość, wymagań prawnych i norm, a także z tego, że stale rośnie skomplikowanie urządzeń, zaawansowanie wykorzystywanych w nich technologii.

W ramach tematu numeru zajęliśmy się z kolei organizacją bezpiecznego stanowiska pracy. Przedstawiamy zagadnienia i produkty, które służą zapewnieniu właściwej organizacji stanowiska pracy, po to, aby zapewnić komfort oraz bezpieczeństwo użytkownikowi, ale również odpowiednią jakość produktów oraz usług.

Warto ponadto zwrócić uwagę na tekst o nowym trendzie na rynku Tiny ML, polegającym na przenoszeniu zadań sztucznej inteligencji z chmury bezpośrednio do poziomu urządzenia, który może zmienić na korzyść stopień wykorzystania uczenia maszynowego na sprzęcie o małych zasobach.

 

Zapraszam do lektury,
Robert Magdziak

W tym numerze