Nowosci z targów electronica2014 - dostawcy firmy Amtek

| Wydarzenia

Dostawcy firmy Amtek - TDK-Lambda oraz Lumineq zaprezentowali szereg nowych i unikalnych produktów z asortymentu zasilaczy i wyświetlaczy do specjalnego zastosowania.

Nowosci z targów electronica2014 - dostawcy firmy Amtek

Światowy lider systemów zasilania - firma TDK-Lambda, której Amtek jest głównym dystrybutorem na terenie Polski i Republiki Czeskiej zaprezentowała szereg innowacyjnych i unikalnych rozwiązań systemów zasilania.

 

Zasilacze medyczne ZMS100. Zostały one zaprojektowane by spełniać wymogi trzeciej edycji normy IEC60601-1 i klasy 2 x MoPP.

Główne cechy zasilaczy ZMS100:
- izolacja we-wy 4kVac 2 x MoPP
- izolacja wejście-uziemienie i wyjście-uziemienie 1,5kVac 1 x MoPP
- napięcie wyjściowe DC 12V, 15V, 24V, 36V lub 48V
- kompaktowa obudowa - 2x4 cale
- długa żywotność i obniżone tętnienia w kondensatorach
- ceramiczne kondensatory wejściowe
- duża moc z chłodzeniem konwekcyjnym 80W@50stC i 230VAC
- 100W z chłodzeniem wymuszonym 0,37m/s
- dla aplikacji w klasie izolacji I i II
- pobór mocy bez obciążenia niższy niż 0,5W
- 3 lata gwarancji

 

15kW zasilacze programowalne serii Genesys z wyjściem wysokonapięciowym DC. Napięcie wyjściowe do 1500V z możliwością połączenia szeregowego, co daje do 3000V DC na wyjściu zestawu. Natężenie prądu wyjściowego to 10A. Zasilacz przeznaczony jest do montażu w szafie 19-calowej i zajmuje wysokość 3U.

 

Moduł odbiornika energii powracającej z obciążenia - tzw. power sink. Produkt zainteresuje projektantów i producentów hybrydowych systemów zasilania, w których może dochodzić do sytuacji, gdy napięcie wzrasta powyżej znamionowego, co może być niebezpieczne dla zasilacza jak i obsługującego stanowisko.
Moduł power sink opracowany przez TDK-Lambda ma możliwość pracy przy napięciu do 80V i rozpraszaniu do 200W (ciągle) i 1,4kW w impulsie. Moduły można łączyć równolegle do 8 sztuk, co daje maksymalną moc w impulsie do 11,2kW.
Typowe aplikacje to: zasilacz 2 kwadrantowy (np. zasilania i pochłanianie energii z silników), programowalne symulatory baterii akumulatorów do testowania ładowarek, testery i ładowarki akumulatorów, programowalna „dioda zenera” dużej mocy.

 

 

Firma Beneq - pionier technologii ALD i właściciel marki wyświetlaczy elektroluminescencyjnych Lumineq poszerza swoją ofertę o wyświetlacze transparentne w technologii luminoforu napylanego na szkło (TASEL).

Zastosowania wyświetlaczy TASEL:
- urządzenia pomiarowe w geodezji i wojsku, np. dalmierza, celowniki, kolomatory itp.
- pojazdy i stanowiska pracy, np. przeszklone kabiny operatorów maszyn, kokpity samochodów
- przyrządy nawigacyjne w lotnictwie
- aplikacje komercyjne tj. ekspozycje towarów z dynamicznie zmieniającymi się napisami, wystawy sklepowe itp.
- inne zastosowania o dużych wibracjach (wytrzymałość szkła 200G, elektroniki 100G), ekstremalnych temperaturach i ciśnieniu atmosferycznym