RENEX jedną z firm reprezentujących Polskę na targach TIB w Bukareszcie

TIB to Międzynarodowe Targi Techniczne, które od 42 lat skupiają wystawców z branży elektroniki i automatyki, ale również przedsiębiorstwa przemysłu ciężkiego, sektora mechanicznego, narzędziowego, robotyki oraz IT. Poświęcone są w pełni nowoczesnym technologiom w przemyśle. Dla rumuńskiej gospodarki wydarzenie ma ogromne znaczenie.
Posłuchaj
00:00

Targi TIB to jedna z większych imprez targowych w regionie. Posiadają swoją długoletnią historię – pierwsze z nich zostały zorganizowane w 1970 roku. W tym roku odbywa się już 42 edycja. Tradycją jest to, że co roku impreza odbywa się w hali targowej ROMEXPO w Bukareszcie. Liczne seminaria, konferencje, prezentacje,  i warsztaty wzbogacają imprezę merytorycznie. 


Oprócz firm z Rumunii, swoje technologie prezentują firmy w Polski, Niemiec, Włoch, Austrii. Jedną z Polskich firm jest RENEX z Włocławka. Na stosiku firmy, oprócz przemysłowych mebli modułowych Reeco, można zapoznać się z ofertą automatów marki Yamaha oraz poznać działanie i zalety robota lutowniczego skonstruowanego przez RENEX - maszyny do selektywnego lutowania elementów przewlekanych z wykorzystaniem robota typu SCARA firmy Omron. 

Stoisko RENEX oznaczone jest numerem B201 i znaduje się w hali A.

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.