Renex kontynuuje bezpłatną usługę przygotowania procesu nadruku pasty lutowniczej

Grupa RENEX poinformowała o kontynuacji bezpłatnej usługi doradczej w zakresie obsługi i szczegółowej analizy danych w procesie nadruku pasty lutowniczej. Usługa została udostępniona po raz pierwszy w lipcu 2020 roku. Jest w pełni nieodpłatna i realizowana na miejscu - w przestrzeniach produkcyjnych zainteresowanego przedsiębiorstwa.

Posłuchaj
00:00

Wszystkie działania w ramach usługi są oparte o urządzenia, narzędzia i produkty światowych marek, w szczególności o pasty lutownicze Indium - jednego z największych globalnych producentów spoiw lutowniczych.

W zakres usługi wchodzi pełne przygotowanie całego procesu nadruku pasty lutowniczej. Inżynier aplikacji realizujący usługę, pomaga właściwie wyprofilować piec lutowniczy pod dany rodzaj pasty i przedstawia najistotniejsze parametry w procesie nadruku i ustawień drukarki. Usługa obejmuje także bezpłatną i szczegółową analizę w zakresie inspekcji RTG na urządzeniach światowej marki SEC.

Usługę dopełnia szczegółowy raport w zakresie inspekcji RTG wykonanych testów oraz raport graficzny z wykonania profili lutowniczych. Ponadto zainteresowanym są przekazywane materiały, tj. pasty pozwalające na dalsze doskonalenie procesu we własnym zakresie.

Źródło: Renex

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.