GL Optic partnerem IX Krakowskich Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

| Wydarzenia

Zależy nam na edukacji i uświadomieniu zarządcom dróg w Polsce, że takie pomiary wcale nie muszą być skomplikowane, dlatego kolejny raz podjęliśmy współpracę jako partner wydarzenia.

GL Optic partnerem IX Krakowskich Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Zapraszamy na prelekcję pt. „Praktyczne doświadczenia z prowadzenia pomiarów rozkładu luminancji na oświetlonych odcinkach dróg klasy M oraz strefy dostępu do tunelu”, którą poprowadzi Mikołaj Przybyła.  Zaprezentuje jak wygląda pomiar luminacji w terenie, jakie są odpowiednie warunki do przeprowadzenia takich pomiarów oraz wg jakich standardów powinny one zostać wykonane. Przedstawi także praktyczne doświadczenia zdobyte podczas wykonywania pomiarów luminancji w terenie dla różnych zastosowań, m.in. oceny jakości zamontowanego oświetlenia, weryfikacji nowoczesnych systemów sterowania oświetleniem drogowym czy pomiarów luminancji różnych nawierzchni. W prezentacji zostaną także poruszone kwestie pomiaru luminancji w strefie dostępu do tunelu, na podstawie pomiarów przeprowadzonych w Skandynawii. Nasi specjaliści będą także dostępni na stoisku, gdzie chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.

GL Opticam 3.0 4K TEC to  kompleksowy system do matrycowego pomiaru luminancji ze szczególnym uwzględnieniem pomiaru oświetlenia drogowego, zgodnego z wymaganiami normy PN-EN 13201. Innowacyjną cechą jest jego całkowite przystosowanie do pomiarów w terenie. Poniżej lista funkcji ułatwiających pomiary w terenie:

  • obudowa klasy IP54
  • stabilizacja temperatury pracy układu pomiarowego
  • bateryjne źródło zasilania
  • znaczniki pola pomiarowego
  • koło do pomiaru odległości
  • komputer wraz z oprogramowaniem, które umożliwia wygodne i szybkie uzyskanie wyników, które  pozwalają na ocenę jakości oświetlenia drogi/obszaru w czasie rzeczywistym
  • wszystko spakowane jest w poręczne skrzynie, z których można zbudować wygodne stanowisko do obsługi całego systemu

Zespół GL Optic opracował system GL Opticam 3.0 we współpracy z zespołem Zakładu Techniki Świetlnej i Elektrotermii Politechniki Poznańskiej, w ramach programu operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.