Intel zainwestuje 177 mln dol. w centrum projektowe w Meksyku

Pod koniec kwietnia Intel zapowiedział, że w ciągu najbliższych trzech lat zainwestuje 177 mln dol. w rozbudowę swojego centrum projektowego w Guadalajara w Meksyku. Centrum zajmować się będzie opracowaniem technologii, ma także pełnić funkcje edukacyjne dla wsparcia Narodowego Planu Cyfrowego rządu w Meksyku.

Posłuchaj
00:00

 

W ramach rozbudowy powstanie nowy budynek z laboratoriami technicznymi, biura, muzeum technologiczne dla dzieci oraz laboratorium IT działające na potrzeby małych i średnich firm. Docelowo w centrum w Guadalajarze zatrudnionych zostanie 550 inżynierów. Intel poinformował, że jest zadowolony z jakości pracy wykonywanej na zaawansowanym poziomie technologicznym w meksykańskim ośrodku.

Powiązane treści
Intel utracił udział w rynku PC
Intel przejmuje McAfee za 7,7 mld dol.
Knights Corner – nowe wielordzeniowe procesory od Intela
Intel dostosował Android do Atoma
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Optoelektronika
HIKMICRO SuperScene – przełom w termowizji AI dla inspekcji budynków, rozdzielnic i PCB
Produkcja elektroniki
AMD na fali wzrostowej - rekordowy udział w przychodach z serwerów
Aktualności
Digitalizacja pola walki postępuje
Komponenty
„Superczipy” Nvidii napędzają najszybszy superkomputer w Europie
Aktualności
Mouser Electronics po raz szósty z nagrodą Amphenol za najlepszą dystrybucję cyfrową komponentów elektronicznych
Aktualności
Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zainstalowano pierwsze w pełni polskie urządzenie - LeopardISS
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025
Magazyn
Maj 2025
Magazyn
Kwiecień 2025
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów