Angstrem kupuje urządzenia technologiczne od AMD

Mieszcząca się w specjalnej strefie ekonomicznej Zelenograd (Rosja) firma Angstrem zamierza nabyć od Advanced Micro Devices (Sunnyvale, USA) urządzenia technologiczne do produkcji półprzewodników w technologii 130nm. Zakupione mają być linie produkcyjne ze znajdującej się w Dreźnie Fab 30, przy czym docelowo mają one służyć do produkcji układów scalonych na potrzeby rynku rosyjskiego, jak też na eksport. Według nieoficjalnych źródeł wartość transakcji wyniesie około 300 mln dolarów. Angstrem zamierza wytwarzać w nowej technologii około 12 mln układów scalonych rocznie, przy czym jak na razie nie jest wiadomo, czy układy te będą wytwarzane na licencji, czy projektowane przez firmę. Obecnie rosyjski Angstrem produkuje układy o wymiarze charakterystycznym wynoszącym od 0,8μm do 2μm.

Na początku 2006 roku podobnego zakupu sprzętu co omawiany dokonała znajdująca się również w okolicach Zelenogradu firma Sitronics, która nabyła od ST Microelectronics urządzenia do produkcji układów scalonych w technologii 0,18μm.

Posłuchaj
00:00
Powiązane treści
PRODUKCJA URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH - w kooperacji z firmą EMS lub we własnym zakresie
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Infineon rozszerza ofertę modułów mocy EasyPACK CoolGaN dla aplikacji wysokonapięciowych
Aktualności
Już za tydzień Warsaw Industry Automatica 2025
Aktualności
Nowa wizja transformacji cyfrowej – COCUS i Panasonic
Produkcja elektroniki
Popyt na sprzęt do produkcji wyznacznikiem stanu branży
Zasilanie
Nowy moduł Semikron Danfoss z tranzystorami ROHM 2kV SiC MOSFET zwiększa wydajność systemów solarnych SMA
Projektowanie i badania
IQM zainstaluje pierwszy w Polsce komputer kwantowy
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Kwiecień 2025
Targi zagraniczne
Międzynarodowa wystawa i warsztaty na temat kompatybilności elektromagnetycznej EMV 2025
Statyczne
Logowanie
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów