STMicroelectronics - w stronę 70nm

Koncern STMicroelectronics (Genewa, Szwajcaria) poinformował o sfinalizowaniu procesu modernizacji zakładu produkującego pamięci NAND Flash. Wszystkie wytwarzane przez firmę pamięci tego typu – zarówno o pojemności 512Mb, jak i większe: 1- 2-, 4- i 8-Gbitowe mają być wytwarzane w procesie technologicznym o wymiarze charakterystycznym 70nm. Skutkiem wprowadzonych zmian będzie redukcja zużycia mocy pobieranej przez układy oraz zmniejszenie cen za jednostkę pamięci.

Głównym przeznaczeniem nowej rodziny układów mają być zaawansowane systemy obliczeniowe, jak również nowoczesne urządzenia elektroniki użytkowej, takie jak cyfrowe aparaty fotograficzne, komputery przenośne, systemy GPS, drukarki i systemy multimedialne.

Posłuchaj
00:00
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Elektromechanika
Humanoidalne roboty stały się rzeczywistością
Optoelektronika
Powstanie największy w UE ośrodek produkcji kabli optycznych i 2500 nowych miejsc pracy
Aktualności
Sztuczna inteligencja wychodzi z centrów danych. Chipy neuromorficzne rewolucjonizują obliczenia brzegowe
Komponenty
Amkor Technology wzmacnia pozycję w łańcuchu dostaw półprzewodników dla AI
Komponenty
Farnell rozszerza ofertę automatyki przemysłowej o produkty Lovato Electric
Pomiary
Innowacja i precyzja docenione: cyfrowy mikrometr Mitutoyo QuantuMike MD-E zdobywa nagrodę iF Design Award 2026
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Kwiecień 2026
Targi krajowe
Targi Euro Target Show 2026
Magazyn
Marzec 2026

Jak kompensować moc bierną w małej firmie, by płacić mniej za energię bierną?

Z reguły małej firmy nie stać na zakup automatycznego kompensatora mocy biernej. Niemniej, sytuacja nie jest bez wyjścia i w tym artykule na prostym przykładzie pokazane zostało podejście do rozwiązania problemu mocy biernej.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów