Danaher oferuje za Keithley’a 340 mln dol.

Danaher, właściciel takich marek w sektorze testów i pomiarów jak Tektronix oraz Fluke, zamierza kupić za 340 mln dol. Keithley Instruments.

Posłuchaj
00:00
Na wieść o tym pod koniec września br. akcje Keithley’a poszły w górę o 9 dol., do 21.40 dol. Po dokonaniu transakcji Keithley stałby się częścią Tektroniksa. Według analityków plan zakupu Keithleya to kolejny krok Danahera w celu zgromadzenia szeregu podmiotów w branży testów i pomiarów. Keithley jest producentem elektronicznej aparatury pomiarowej, rozwiązań systemowych do produkcji wielkoseryjnej oraz jest czwartą co do wielkości firmą na rynku gromadzenia danych.

Powiązane treści
Keithley Instruments podpisał umowę dystrybucyjną z Nortelco Electronics
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Pomiary
Zapraszamy na Krajowe Warsztaty Kompatybilności Elektromagnetycznej
Projektowanie i badania
Nowa metoda syntezy półprzewodników 2D przyspiesza produkcję nawet 1000-krotnie
Komponenty
Infineon umacnia pozycję globalnego lidera na rynku półprzewodników motoryzacyjnych
Komponenty
Możliwe zakłócenia dostaw WF₆ z Japonii mogą wpłynąć na produkcję półprzewodników
Komponenty
Rozwiązania Same Sky z zakresu łączności, systemów audio i zarządzania temperaturą
Komponenty
Samsung zwiększa inwestycje do 73 mld USD, przyspieszając rozwój chipów AI
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Kwiecień 2026
Targi krajowe
Targi Euro Target Show 2026
Magazyn
Marzec 2026

Jak kompensować moc bierną w małej firmie, by płacić mniej za energię bierną?

Z reguły małej firmy nie stać na zakup automatycznego kompensatora mocy biernej. Niemniej, sytuacja nie jest bez wyjścia i w tym artykule na prostym przykładzie pokazane zostało podejście do rozwiązania problemu mocy biernej.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów