Avnet zwiększa ofertę rozwiązań bezprzewodowych w Europie

Avnet Memec, oddział grupy operacyjnej Avnet EM EMEA dostarczającej podzespoły na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, podpisał umowę dystrybucyjną z tajwańską firmą apm Communication (apmComm), dostawcą układów bezprzewodowych typu SiP (System-in-Package).

Posłuchaj
00:00

 

Zgodnie z umową, Avnet zajmie się dostawami cenowo konkurencyjnych, zminiaturyzowanych modułów apmComm do zastosowań mobilnych. Oferta apmComm obejmuje wydajne moduły Bluetooth, Wi-Fi, GPS, RDS-TMC oraz GPS/RDS-TMC.

Według przedstawicieli Avneta nowa umowa pozwoli zwiększyć konkurencyjność jego oferty w obszarze szybko rosnącego w Europie rynku urządzeń mobilnych.

Powiązane treści
Avnet rozbudowuje potencjał magazynowy
Avnet - sięga dalej
Orzeł wylądował... w Autodesku, a Farnell w Avnecie
Avnet Memec-Silica łączy markę pod nazwą Avnet Silica
Avnet zakończył przejęcie MSC Gleichmann
Avnet przejął dystrybutora komponentów Altron GmbH
Avnet zanotował rekordową sprzedaż
Avnet dystrybutorem fińskiego producenta modułów Bluetooth Bluegiga
Seminarium i warsztaty Avnet Silica
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Produkcja elektroniki
SEMI Europe publikuje zalecenia dotyczące rewizji REACH
Mikrokontrolery i IoT
Astute Group globalnym dystrybutorem układów pamięci i mikrokontrolerów Puya Semiconductor
Produkcja elektroniki
Rynek półprzewodników RF w fazie szybkiego wzrostu. Czy dla RF rozpoczyna się nowa era?
Produkcja elektroniki
Pierwiastki ziem rzadkich stały się narzędziem wojny handlowej
Komponenty
Farnell zacieśnia partnerstwo z Toshibą
Komponenty
Amtek łączy siły z EMKO CASE – czeskim producentem metalowych obudów dla elektroniki i przemysłu
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów