Moc produkcyjna Renesasa zmniejszona o połowę

Renesas, piąty największy na świecie producent układów scalonych, poinformował, że jego zdolności produkcyjne zostały w połowie ograniczone na skutek japońskiego trzęsienia ziemi. Tragiczne skutki kataklizmu dotknęły swoim działaniem pięć z dziesięciu fabryk Renesasa. Trzy zakłady są całkowicie wyłączone, a pozostałe dwa pracują na zmniejszonych obrotach. Problemy wynikają z wyrządzonych przez trzęsienie ziemi uszkodzeń i przerwach w dostawach energii.

Posłuchaj
00:00

Zakład w Naka, który sowim działaniem pokrywa 15% całkowitej zdolności produkcyjnej Renesasa jest w najgorszym stanie spośród wszystkich innych fabryk. Na razie nie wiadomo ile potrwa naprawa szkód.

Michał Pieniążek

Powiązane treści
Renesas planuje zredukować 14000 etatów
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
DigiKey i SparkFun współpracują w zakresie dostarczania zestawów robotycznych XRP
Pomiary
Nowa seria ultraszybkich digitalizerów GHz od Spectrum Instrumentation
Produkcja elektroniki
Produkcja półprzewodników według lokalizacji
Aktualności
Contrans współpracuje z EPT
Optoelektronika
Odwiedź targi Laser World of Photonics 2025 w Monachium!
Projektowanie i badania
Plessey wdraża system MES od Critical Manufacturing w celu wsparcia eksperymentalnych procesów produkcji microLED
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi zagraniczne
Międzynarodowa wystawa i warsztaty na temat kompatybilności elektromagnetycznej EMV 2025
Statyczne
Logowanie
Targi krajowe
Warsaw Industry Week 2025 - 9. edycja
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów