W Las Vegas rozpoczęły się targi elektroniczne CES 2012

Wczoraj w Las Vegas ruszyły międzynarodowe targi elektroniki użytkowej CES 2012. Na corocznej imprezie prezentowane są najbardziej innowacyjne produkty i rozwiązania technologiczne, które już wkrótce trafią na półki sklepowe. Impreza, która potrwa do końca tygodnia już pobiła poprzednio ustanowione rekordy – ponad 3 tys . wystawców oraz 20 tys. nowych produktów.

Posłuchaj
00:00

Liderzy rynku elektronicznego prezentują swoje najnowsze urządzenia, które mają zmienić sposób w jaki pracujemy i odpoczywamy wyznaczając całkiem nowe trendy na rynku elektroniki konsumenckiej.

Na tegorocznych targach zaprezentowano m.in. ultrabooki, czyli niezwykle cienkie laptopy, których grubość wynosi kilkanaście milimetrów, telewizor obsługiwany wyłącznie za pomocą głosu i gestów, najcieńszy na świecie smartfon, a także najszybszą na świecie kartę pamięci o pojemności 128 GB pozwalającą zapisywać dane z prędkością 45 MB/s.

Po raz pierwszy w historii na targach pojawili się producenci samochodów. Organizatorzy przewidują, że do piątku w wystawie weźmie udział prawie 150 tys. zwiedzających.

Michał Pieniążek

Powiązane treści
Targi Elektroniki Użytkowej CES 2011
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Elektromechanika
Szybki rozwój rynku robotów humanoidalnych
Projektowanie i badania
Nowa generacja dronów ze skrzydłami inspirowana ptakami drapieżnymi
Komunikacja
Infineon finalizuje przejęcie biznesu Ethernetu motoryzacyjnego firmy Marvell
Aktualności
Jak radzić sobie z nieplanowanym zapotrzebowaniem? Odpowiada Conrad Electronic
Produkcja elektroniki
Apple inwestuje 100 mld USD w produkcję w USA – rozwija łańcuch dostaw półprzewodników i nowe fabryki
Komponenty
Rynek czujników obrazu CMOS przekroczy 30 mld USD do 2030 roku – mobilność, motoryzacja i bezpieczeństwo napędzają wzrost
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów