Rambus przejął Unity Semiconductor za 35 mln USD

Amerykański Rambus kupił młodą firmę Unity Semiconductor Corp., dostawcę technologii dla nieulotnych pamięci, za ok. 35 mln dol. Założony w 2002 r. start-up od kilku lat pracuje nad układami o nazwie CMOx opartymi na tlenkach metali.

Posłuchaj
00:00

Opracowywana przez Unity Semiconductor technologia, którą rozwijają m.in. Samsung, Hynix i Elpida, ma szansę osiągnąć lepsze parametry przy niższych kosztach produkcji od pamięci NAND flash.

Rambus zamierza wykorzystać patentowe portofolio Unity, aby zarabiać na sprzedaży licencji. W planach jest już wypuszczenie na rynek pamięci o pojemności 1 terbita.

Michał Pieniążek

Powiązane treści
Rambus przejmuje producenta kontrolerów Northwest Logic
PanLink przejął LRZ Commerce z Tczewa
Firma Rambus nadal traci
Rambus i AMD podpisują umowę patentową
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komunikacja
Lantronix i TD SYNNEX poszerzają współpracę – zaawansowane rozwiązania IIoT i infrastruktury sieciowej dostępne w całej Europie
Produkcja elektroniki
DMASS podsumował 2024 rok
Komponenty
DigiKey i SparkFun współpracują w zakresie dostarczania zestawów robotycznych XRP
Pomiary
Nowa seria ultraszybkich digitalizerów GHz od Spectrum Instrumentation
Produkcja elektroniki
Produkcja półprzewodników według lokalizacji
Aktualności
Contrans współpracuje z EPT
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi zagraniczne
Międzynarodowa wystawa i warsztaty na temat kompatybilności elektromagnetycznej EMV 2025
Statyczne
Logowanie
Targi krajowe
Warsaw Industry Week 2025 - 9. edycja
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów