TPV zlikwiduje fabrykę pod Wrocławiem i zwolni blisko 500 osób

Firma TPV, produkująca monitory i telewizory m.in. dla Philipsa, do końca lutego zamknie swoją fabrykę w Biskupicach Podgórnych. Pracę straci blisko 500 osób. Decyzję o likwidacji zakładu firma podjęła już na początku tego roku. Część pracowników zostanie przeniesiona do oddziałów w Gorzowie Wielkopolskim i Petersburgu. Tajwański koncern wynajmował hale produkcyjne od LG Display.

Posłuchaj
00:00

Firma posiada w Europie jeszcze dwa zakłady. Dyrektor zarządzania zasobami ludzkimi tłumaczy, że "decyzja o zamknięciu podyktowana jest potrzebą wzrostu konkurencji firmy w Europie". Wszyscy pracownicy otrzymują świadczenia i staramy się też zorganizować usługę przejścia do nowych pracodawców - powiedziała TVP Wrocław Elżbieta Malicka.

Michał Pieniążek

źródło: TVP Wrocław

Powiązane treści
Sony zwalnia 1000 pracowników
Nokia Siemens Network zredukował zatrudnienie o kolejne 3500 osób
Nie będzie grupowych zwolnień w gorzowskiej fabryce TPV
TPV dostarczy w tym roku na rynek 20 mln monitorów LCD
Philips sprzedał TPV dział monitorów komputerowych i wyświetlaczy
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komunikacja
Znacznie 5G rośnie, ale LTE pozostaje silne
Pomiary
Keysight prezentuje nowe rozwiązanie do testowania bezpieczeństwa systemów wbudowanych – premiera testbencha nowej generacji
Mikrokontrolery i IoT
Chiny stawiają na RISC-V
Zasilanie
Microchip prezentuje nowy układ zarządzania zasilaniem – MCP16701
Komponenty
Navitas Semiconductor ogłasza strategiczne partnerstwo z GigaDevice
Produkcja elektroniki
Dla branży EMS 2024 rok nie był udany
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi zagraniczne
Międzynarodowa wystawa i warsztaty na temat kompatybilności elektromagnetycznej EMV 2025
Statyczne
Logowanie
Targi krajowe
Warsaw Industry Week 2025 - 9. edycja
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów