Electrolux otwiera fabrykę AGD w Żarowie

Dyrektor generalny firmy Electrolux, Hans Sträberg, otworzył nową fabrykę zmywarek w Żarowie koło Wrocławia. Zakład jest drugim, po fabryce pralek i suszarek w Siewierzu, oddziałem produkcyjnym Grupy Electrolux w Polsce. Według planów w bieżącym roku ma zostać w nim wyprodukowanych 160 tys. urządzeń, a zatrudnienie znajdzie 145 osób. Za trzy lata, po osiągnięciu pełnych mocy produkcyjnych, w fabryce w Żarowie pracować ma około 350 osób, a produkcja wynosić 400 tys. urządzeń rocznie. £ączna wartość inwestycji to 22 mln euro. Zmywarki z Żarowa przeznaczone będą przede wszystkim na eksport do krajów Europy Zachodniej, przy czym około 40% materiałów, elementów i podzespołów do wytwarzanych urządzeń będzie pochodziło od polskich dostawców.

Posłuchaj
00:00
Powiązane treści
Electrolux rozpoczyna kolejny etap redukcji kosztów
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Projektowanie i badania
Tylko jedna doba i wspólny cel – usprawnienie działania państwa. Zakończył się HackNation 2025
Produkcja elektroniki
Dystrybucja komponentów w Europie w trzecim kwartale 2025 r. - jest lepiej!
Projektowanie i badania
Czym jest vibe coding?
Produkcja elektroniki
Wojskowy sektor sprzętu do walki elektronicznej przyspiesza
Pomiary
3D HandySCAN EVO - rewolucja w skanowaniu 3D!
Produkcja elektroniki
Łotwa, Litwa i Estonia będą razem rozwijać półprzewodniki
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Listopad 2025
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprasza na targi Evertiq EXPO Warszawa 2025
Magazyn
Październik 2025

Koń trojański w układzie scalonym: Dlaczego europejski sektor zbrojeniowy musi uniezależnić się od chińskiej elektroniki

Współczesna geopolityka nie pozostawia złudzeń – era powszechnej globalizacji dobiegła końca, a jej miejsce zajmuje epoka strategicznej autonomii i bezpieczeństwa narodowego. W obliczu wojny za naszą wschodnią granicą oraz rosnącego napięcia na linii Waszyngton - Pekin, Europa stanęła przed koniecznością redefinicji swojego podejścia do produkcji obronnej oraz akceptacji faktu, że prawdziwe bezpieczeństwo zaczyna się nie na poligonie, ale w fabryce.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów