Fairchild szkoli z zasilaczy

Firma Fairchild Semiconductor zorganizowała 2 października w Warszawie seminarium poświęcone problematyce układów zasilania „2007 Power Seminar”. Spotkanie było jednym z wielu identycznych imprez, jakie odbywają się od początku kwietnia w USA i Europie, a następnie będą organizowane w krajach dalekowschodnich i Ameryce Południowej.

Seminarium miało formę wykładów i przeznaczone było dla inżynierów i specjalistów zajmujących się problematyką układów zasilających. Zebrani mieli okazję zapoznania się z najnowszymi produktami Fairchilda, w tym do sterowania diodami LED dużej mocy i tranzystorami przełączającymi w układach mostkowych, tranzystorami mocy i diodami usprawniającymi. Oprócz prezentacji produktów poruszane były zagadnienia aplikacyjne związane z metodologią projektowania zasilaczy rezonansowych i zasilaczy off-line o mocy do 200W.

Dodaj do ulubionych źródeł w Google
Posłuchaj
00:00

Na spotkaniu było obecnych około 50 osób, co pozytywnie zaskoczyło organizatorów frekwencją, znacznie wyższą niż w większości naszych sąsiednich. Biorąc pod uwagę, że wykłady były prowadzone wyłącznie w języku angielskim, był to niewątpliwie duży sukces. Z pewnością przyczyniła się do tego duża aktywność firmy Arrow Electronics, która reklamowała imprezę wśród swoich klientów i aktywnie uczestniczyła w spotkaniu, jak też licznie obsadzona firmami branża.

Robert Magdziak

Chcesz częściej widzieć nasze artykuły w Google? Dodaj ElektronikaB2B do ulubionych źródeł
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Projektowanie i badania
Unia Europejska stawia na bezpieczeństwo w kwestii AI
Produkcja elektroniki
Rynek urządzeń do produkcji półprzewodników (WFE) u progu eksplozji - ponad 1,2 bln dolarów skumulowanej sprzedaży do 2031 roku
Komunikacja
eSIM staje się nowym fundamentem cyberbezpieczeństwa
Optoelektronika
TSMC i Sony łączą siły w produkcji sensorów obrazu. Projekt wart 6,3 mld dolarów
Produkcja elektroniki
Dla producentów pamięci AI to żyła złota
Zasilanie
Elektrotim z najkorzystniejszą ofertą w przetargu PSE na rozbudowę stacji Leśniów
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Sierpień 2026
Targi zagraniczne
Electronica 2026 - targi i konferencja producentów elektroniki
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2026

Szafa wydawcza JotKEl

Nowoczesny przemysł stanowi szczególne wyzwanie dla gospodarki magazynowej. Duże znaczenie ma zwłaszcza pozyskanie informacji zwrotnej o aktualnym stanie zasobów, co umożliwia optymalizację dostaw. Dobrze zorganizowana gospodarka magazynowa zapewnia ciągłość produkcji, a to bezpośrednio wpływa na redukcję kosztów postojów. Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom i bazując na prawie 50-letnim doświadczeniu, firma JotKEl stworzyła system automatycznych mebli wydawczych.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów