Matsushita zwiększa produkcję CCD

{mosimage} Matsushita Electric zainwestuje 850 mln dolarów w rozbudowę potencjału produkcyjnego w zakresie matryc CCD. Krok ten zdaniem firmy powinien wynieść firmę na pozycję lidera rynku CCD, używanych w kamerach cyfrowych, elektronice medycznej oraz systemach telewizji przemysłowej. Oprócz Matsushity czujniki CCD produkują Canon, Sony i grono mniejszych firm, które konkurują z konkurencyjną technologią CMOS oferowanych przez Sansunga, Micron, OmniVision i Toshiba. Po zmianach wydajność fabryki CCD w japońskim Tonami wyniesie 30 tysięcy 200-mm płytek krzemowych miesięcznie.

Posłuchaj
00:00
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Mikrokontrolery i IoT
Mikrokontrolery PIC32CM PL10 - wydajność 32-bitowego rdzenia Arm Cortex-M0+ i odporność na zakłócenia w projektach 5 V
Komunikacja
Łączność satelitarna D2D wchodzi w fazę komercyjną
Komponenty
AMD zainwestuje 2 mld funtów w UK. W planach superkomputery AI i skalowanie sieci fotonicznych
Komponenty
ROHM i AIXTRON zwiększają produkcję półprzewodników mocy GaN dla AI i elektromobilności
Projektowanie i badania
XV Krajowe Warsztaty Kompatybilności Elektromagnetycznej – miejsce spotkania wiedzy, praktyki i technologii
Elektromechanika
BSH otwiera nową fabrykę małego AGD pod Rzeszowem. Inwestycja warta niemal 600 mln złotych
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Czerwiec 2026
Magazyn
Maj 2026
Magazyn
Kwiecień 2026

Rozwiązania dotykowe dla inteligentnych wyświetlaczy kokpitowych

Branża motoryzacyjna zmienia się w niespotykanym dotąd tempie, a nowoczesne pojazdy wymagają wyświetlaczy kokpitowych, które są nie tylko zachwycające wizualnie, ale także bezpieczne, niezawodne i intuicyjne w obsłudze. Rozszerzona generacja Microchip's M1 kontrolerów ekranów dotykowych maXTouch pozwala sprostać tym wyzwaniom.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów