Kulicke & Soffa przejmuje Assembléon

Firma Kulicke and Soffa Industries ogłosiła zawarcie ostatecznej umowy nabycia 100% udziałów spółki Assembléon B.V. Transakcja przejęcia będzie w całości zrealizowana w formie gotówki i będzie miała wartość 98 mln dolarów. Assembléon jest dostawcą rozwiązań technologicznych oferującym sprzęt montażowy, procesy i usługi dla branży motoryzacyjnej, przemysłu i rynku zaawansowanych opraw półprzewodników. Kulicke and Soffa zamierza zamknąć transakcję do 15 stycznia 2015 r. i oczekuje, że przejęcie wygeneruje wzrost już w pierwszym roku. Assembléon zakłada przychody z rok 2014 na około 90 mln dolarów.

Posłuchaj
00:00

 

Powiązane treści
Philips sprzedaje Assembleona
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Projektowanie i badania
Infineon otwiera w Austrii laboratorium aplikacji UWB
Produkcja elektroniki
NGK rozbuduje amerykański zakład wytwarzający komponenty sprzętu do produkcji półprzewodników
Produkcja elektroniki
Metale ziem rzadkich - najpotężniejsze narzędzie Chin w walce o dominację gospodarczą
Aktualności
Weidmüller ponownie w światowej czołówce - trzeci z rzędu złoty medal EcoVadis za zrównoważony rozwój
Komponenty
Rochester Electronics zwiększa dostępność układów Lattice dla aplikacji o długim cyklu życia
Zasilanie
DigiKey prezentuje pierwszy w branży konfigurator zasilaczy dostępny online
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Listopad 2025
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprasza na targi Evertiq EXPO Warszawa 2025
Magazyn
Październik 2025

Koń trojański w układzie scalonym: Dlaczego europejski sektor zbrojeniowy musi uniezależnić się od chińskiej elektroniki

Współczesna geopolityka nie pozostawia złudzeń – era powszechnej globalizacji dobiegła końca, a jej miejsce zajmuje epoka strategicznej autonomii i bezpieczeństwa narodowego. W obliczu wojny za naszą wschodnią granicą oraz rosnącego napięcia na linii Waszyngton - Pekin, Europa stanęła przed koniecznością redefinicji swojego podejścia do produkcji obronnej oraz akceptacji faktu, że prawdziwe bezpieczeństwo zaczyna się nie na poligonie, ale w fabryce.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów