Słaby rynek regulatorów napięcia

Globalny rynek układów scalonych stabilizatorów i regulatorów napięcia zasilającego, który w ostatnich kilku latach dobrze się rozwijał i charakteryzował się stopą wzrostu na poziomie 10-15% w 2007 osiągnął obroty 7 mld dolarów i wzrósł jedynie o 5% - podała firma IMS Research. Powodem spadku jest stan globalnej koniunktury gospodarczej, z uwagi na silne powiązanie z branżą IT i elektroniką konsumencką. Analitycy spodziewają się, że silniejsze odbicie rynku nadejdzie wraz z zapowiadanym wzrostem sprzedaży pecetów i płaskich telewizorów w drugiej połowie bieżącego roku. Największymi dostawcami omawianych układów są Texas Instruments, National Semiconductor, Linear Technology, Infineon Technologies, Maxim i Analog Devices.

Posłuchaj
00:00
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Produkcja elektroniki
Niedobory pamięci będą się utrzymywać co najmniej do 2028 roku
Komponenty
Axelera AI pozyskuje ponad 250 mln USD – największa w historii UE inwestycja w sektor półprzewodników AI
Mikrokontrolery i IoT
Trendy technologiczne i aplikacyjne zmieniają popyt na mikrokontrolery
Produkcja elektroniki
Nowy standard nadzoru nad procesami termicznymi: ITW EAE prezentuje opcję ProcessGuard
Projektowanie i badania
Sam złożysz sobie układ scalony z chipletów
Komponenty
Semidynamics przechodzi na technologię 3 nm i rozszerza działalność o własne układy AI
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Luty 2026
Magazyn
Styczeń 2026
Magazyn
Grudzień 2025

Jak wózek do drukarki 3D może wpłynąć na komfort pracy z technologią druku trójwymiarowego?

Wraz z dynamicznym rozwojem technologii druku 3D rośnie zainteresowanie nie tylko samymi urządzeniami, ale także dodatkowymi akcesoriami i meblami pod drukarki. Jednym z elementów, który może znacząco poprawić wygodę i efektywność pracy z drukarką 3D, jest specjalistyczny wózek.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów