Tele-Fonika ma nową prezes

Monika Cupiał-Zgryzek zasiadła w fotelu prezesa spółki Tele-Fonika Kable. Tym samym Bogusław Cupiał po 23 latach przekazał bezpośrednie zarządzanie spółką swojej najstarszej córce. Nowa prezes jest związana zawodowo z Tele-Foniką Kable od 2002 r. Pełniła funkcje od specjalisty ds. organizacji i zarządzania po wiceprezes zarządzającą. We wrześniu 2015 r. została wybrana na wiceprezydenta europejskiego stowarzyszenia zrzeszającego największych europejskich producentów kabli i przewodów "Europacable".

Posłuchaj
00:00

Monika Cupiał-Zgryzek stylu zarządzania ojca zapewne nie zmieni, uważa się, że jest nawet bardziej stanowcza. Rządy obejmuje w czasie turbulencji w firmie - trzeci w Europie producent kabli mocno ucierpiał w czasie światowego kryzysu. Spółka dochodzi do porozumienia z bankami, pozyskała niedawno finansowanie z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, ale warunkiem porozumienia z bankami jest pozbycie się akcji Wisły Kraków, którą biznesmen swego czasu wprowadził na krajowe szczyty ligowe. Dla nowej prezes ten warunek może być na rękę - uważa, że spółka nie powinna angażować się w prowadzenie tego klubu.

źródło: WNP

Powiązane treści
Tele-Fonika wybuduje halę produkcyjną kabli wysokich napięć
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Farnell rozszerza ofertę automatyki przemysłowej o produkty Lovato Electric
Pomiary
Innowacja i precyzja docenione: cyfrowy mikrometr Mitutoyo QuantuMike MD-E zdobywa nagrodę iF Design Award 2026
Komponenty
YMTC planuje budowę nowych fabryk NAND oraz ponad dwukrotny wzrost mocy produkcyjnych
Pomiary
Zapraszamy na Krajowe Warsztaty Kompatybilności Elektromagnetycznej
Projektowanie i badania
Nowa metoda syntezy półprzewodników 2D przyspiesza produkcję nawet 1000-krotnie
Komponenty
Infineon umacnia pozycję globalnego lidera na rynku półprzewodników motoryzacyjnych
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Kwiecień 2026
Targi krajowe
Targi Euro Target Show 2026
Magazyn
Marzec 2026

Jak kompensować moc bierną w małej firmie, by płacić mniej za energię bierną?

Z reguły małej firmy nie stać na zakup automatycznego kompensatora mocy biernej. Niemniej, sytuacja nie jest bez wyjścia i w tym artykule na prostym przykładzie pokazane zostało podejście do rozwiązania problemu mocy biernej.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów