Polskie Centrum Fotoniki i Światłowodów ogłasza konkurs "Lider Fotoniki"

Ruszyła druga edycja konkursu "Lider Fotoniki" imienia dr Jana Wójcika. Do konkursu przystąpić mogą studenci, którzy w okresie od 1 października 2014 r. do 30 września 2015 r. obronili pracę licencjacką, inżynierską lub magisterską z zakresu fotoniki. Jednym z celów konkursu jest znalezienie zdolnych ludzi, którzy mają ciekawe pomysły i z fotoniką łączą swoją przyszłość. Nagrodą główną w konkursie jest 3-miesięczny płatny staż w firmie InPhoTech w Warszawie lub nagroda finansowa.

Posłuchaj
00:00

Zwycięzca będzie mógł wybrać rodzaj nagrody. Wynagrodzenie na stażu wyniesie 3 tys. miesięcznie natomiast nagroda pieniężna to kwota 3 tys. złotych. Autorzy najlepszych prac i prezentacji z każdej kategorii (licencjacka i inżynierska oraz magisterska) otrzymają wyróżnienia w postaci nagród pieniężnych. Ponadto przewidziane są wyróżnienia dodatkowe, również w postaci praktyk czy staży w firmach związanych z branżą fotoniczną.

Zgłoszenia prac można przesłać do 15 kwietnia 2016 r. Szczegółowe informacje o konkursie oraz regulamin są dostępne na stronie Polskiego Centrum Fotoniki i Światłowodów - www.pcfs.org.pl.

źródło: Polskie Centrum Fotoniki i Światłowodów

Powiązane treści
PCO zaprasza na Dzień Światła
Semicon członkiem Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki
Wydział Fizyki UW otrzymał 19 mln zł na badania w zakresie fotoniki i fizyki kwantowej
Synopsys kupił dostawcę narzędzi do projektowania fotoniki
Czujniki światłowodowe - wykorzystanie w automatyce
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Projektowanie i badania
Farnell zaprezentował praktyczne innowacje w zakresie brzegowej AI
Produkcja elektroniki
Deficyt podaży pamięci DRAM utrzyma się do 2028 roku
Komponenty
Ukryte zagrożenia z Chin
Projektowanie i badania
Nowe wyzwanie element14 Community: Wprowadź sztuczną inteligencję na linię produkcyjną
Komponenty
Rynek pamięci zmienił się nie do poznania
Projektowanie i badania
Dzień Otwarty WAT - 28 marca 2026 r.
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi krajowe
Targi Euro Target Show 2026
Magazyn
Marzec 2026
Magazyn
Luty 2026

Jak kompensować moc bierną w małej firmie, by płacić mniej za energię bierną?

Z reguły małej firmy nie stać na zakup automatycznego kompensatora mocy biernej. Niemniej, sytuacja nie jest bez wyjścia i w tym artykule na prostym przykładzie pokazane zostało podejście do rozwiązania problemu mocy biernej.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów