Już w maju Energy Future Week - targi GreenPOWER i Expopower

| Gospodarka Artykuły

Tegoroczne targi GreenPOWER i Expopower odbędą się w ramach cyklu wydarzeń targowo-konferencyjnych Energy Future Week. Cykl obejmuje też wystawę InnoPower wraz z ERRA Regulatory Innovation Day, kongres naukowo-przemysłowy ENERGIA.21 oraz konferencję GasReg.21. Do udziału w Energy Future Week zaproszono ponad 200 panelistów. Ekspozycje GreenPOWER obejmują produkty, technologie i usługi z zakresu fotowoltaiki, biopaliw, biomasy, energii wodnej i wiatrowej oraz technologie energooszczędne. Targi Expopower to możliwość poznania najnowszej oferty dotyczącej dystrybucji i rozdziału energii elektrycznej oraz cieplnej, a także elektrotechniki i elektroniki przemysłowej.

Już w maju Energy Future Week - targi GreenPOWER i Expopower

Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GreenPOWER odbędą się równolegle z Międzynarodowymi Targami Expopower w dniach 10-12 maja 2016 r. w Poznaniu. W ramach obu wydarzeń wśród liderów prezentować będą się m.in. firmy: Apator, Efen, Busch Polska, Schneider, ABB, Mikronika, Elektorbudowa, ZPUE, PGE, ENEA, Jean Muller, Siba, Zircon, Oberhauser, Solarworld, Sumo Energy, Fronius Polska, Remor, Freevolt, Selfa, Delta Energy Systems, Rossa, Emu, Jean Mueller Polska, Dehn, Solaredge Technologies, Kaco New Energy, Keno oraz inni. Udział w targach jest bezpłatny.

W pawilonach 7, 7A i 8A, w ramach Expopower i GreenPOWER, swoją ofertę zaprezentuje w sumie ponad 200 firm z Polski, Niemiec, Belgii, Turcji, Litwy, Ukrainy, Tajwanu, Szwecji, Chin, a także z Izraela.

Skupienie pod jednym dachem oferty dedykowanej dla energetyki daje możliwość poznania aktualnych trendów. Co ciekawego z nowości będzie można zobaczyć na Expopower? Zwiedzając ekspozycję targów znajdziemy wiele produktów ze znaczkiem nowość. Będą to m.in. urządzenia i instalacje przeciwprzepięciowe i odgromowe, technologie, sprzęt i narzędzia do budowy oraz eksploatacji  przesyłowych i dystrybucyjnych sieci elektroenergetycznych, materiały, osprzęt i aparatura telekomunikacyjna, urządzenia i technologie zasilania gwarantowanego oraz oświetlenie.

Na pierwszy dzień targów GreenPOWER zaplanowano forum "Fotowoltaika dla każdego", podczas którego zaproszeni do udziału paneliści omówią m.in. uwarunkowania prawne dla rozwoju energetyki odnawialnej, systemy wsparcia prosumenta PV oraz optymalizację rentowności wielkopowierzchniowych elektrownii PV. Zaprezentowane zostaną doświadczenia z zakresu projektowania systemów PV i poprawnego doboru falowników w instalacji, a także prognoza rozwoju rynku fotowoltaiki.

Drugiego dnia targów uczestnicy seminarium "Samowystarczalne energetycznie gospodarstwo rolne" zajmą się m.in. zagadnieniami mikroinstalacji i małych instalacji w gospodarstwach rolnych, tematyką małej energetyki wiatrowej i pomp solarnych, źródłami finansowania inwestycji OZE w ramach środków PROW, zagadnieniami magazynowania energii w systemach instalacji OZE, czy też możliwościami instalacji hybrydowej - panel PV i pompa ciepła.

Także 11 maja odbędzie się Branżowe Forum Fotowoltaiczne - spotkanie uczestników rynku fotowoltaicznego, począwszy od wykonawców, firm EPC, przez dostawców modułów i falowników oraz konstrukcji wsporczych, po inwestorów. W trakcie tego wydarzenia poruszone będą zagadnienia związane z funkcjonowaniem branży, ustawą o OZE, programami finansującymi inwestycje oraz zagadnieniami technicznymi. Odbędzie się również prezentacja "Rozwój polskiego rynku fotowotaicznego w latach 2010-2020" Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronach www.efweek.pl, greenpower.mtp.pl oraz www.expopower.pl.