Wzrośnie liczba abonentów LTE

Według prognozu ABI Research, w 2013 r. liczba abonentów sieci LTE (Long Term Evolution) przekroczy 32 miliony. Szacuje się, iż największym zainteresowaniem standard ten będzie cieszył się w Azji, gdzie liczba użytkowników wzrośnie do ponad 12 milionów. Wpłyną na to m.in. problemy Chin z otrzymaniem licencji na standard telefonii 3G. Prawdopodobnie tamtejsi operatorzy niechętnie zainwestują ogromne sumy potrzebne do wprowadzenia technologii 3G, podczas gdy na świecie popularność będzie zdobywał standard 4G.

LTE znajdzie zastosowanie głównie do przesyłu danych, wypierając na tym polu systemy WCDMA/HSPA. Wersje testowe opracowane w laboratoriach Ericssona są w stanie osiągnąć przesył danych z prędkością 150 Mbit/s, co jest wynikiem ponad dziesięciokrotnie większym niż w przypadku HSPA. Przewidywalnie, komercyjne systemy zapewnią przesył danych z przepływnością 144 Mbit/s w kierunku do abonenta oraz 50 Mbit/s od abonenta.

Posłuchaj
00:00
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Projektowanie i badania
Biblioteka przewodników firmy Mouser
Zasilanie
Nowy e-book Mouser i YAGEO: elementy pasywne dla zasilania pojazdów elektrycznych
Projektowanie i badania
OVHcloud uruchamia pierwszą w Europie platformę Quantum-as-a-Service
Projektowanie i badania
Komputery kwantowe to wciąż odległa przyszłość - ale coraz bardziej konieczna
Projektowanie i badania
Nowy zasób online dla płytek i zestawów ewaluacyjnych do systemów wbudowanych oraz narzędzi
Produkcja elektroniki
Zintegrowane rozwiązania SMT Panasonica
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Listopad 2025
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprasza na targi Evertiq EXPO Warszawa 2025
Magazyn
Październik 2025

Ukryte koszty poprawek. Dlaczego naprawa projektu zawsze kosztuje więcej niż dobre planowanie - czyli im później wykryjesz błąd, tym drożej go naprawisz

Większość projektów elektronicznych nie upada dlatego, że zabrakło budżetu na komponenty — lecz dlatego, że zbyt późno wykryto błędy projektowe. To one, a nie same materiały, generują największe koszty: dodatkowe prototypy, opóźnienia, ponowne testy, a często nawet przebudowę całych urządzeń.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów