Veeco przejmie Ultratech - dostawcę systemów do litografii - za 815 mln dolarów

Veeco, jeden ze światowych liderów w dostawach sprzętu produkcyjnego wykorzystującego metodę epitaksji oraz urządzeń do wytrawiania, kupił firmę Ultratech - producenta narzędzi do litografii, obróbki laserowej oraz systemów do testowania wykorzystywanych w produkcji diod LED i innych półprzewodników. Ultratech wytwarza m.in. steppery litograficzne, urządzenia do pakowania półprzewodników oraz dostarcza technologię cieplnej obróbki laserowej LSA - Laser Spike Annealing.

Posłuchaj
00:00

Zakup stanowi dla Veeco uzupełnienie oferty i firma ma nadzieję, że przyspieszy to jej wzrost na rynku zaawansowanego pakowania układów scalonych. Szacując wartość transakcji według kursu akcji Ultratechu z początku lutego, tj. 28,64 dolara za akcję, wznosi ona około 815 mln dolarów. Transakcję zatwierdziły zarządy obu firm, jej zamknięcie jest przewidywane na II kwartał bieżącego roku.

Powiązane treści
Veeco przejął Synos wraz z technologią wytwarzania nietłukących się ekranów
Veeco widzi szansę dla LED, ale w oświetleniu
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Pomiary
Certyfikowane urządzenia medyczne zmieniają rynek gadżetów fitness
Produkcja elektroniki
Chiny rozszerzają ograniczenia eksportowe na metale ziem rzadkich
Zasilanie
Infineon i SolarEdge rozwijają platformę transformatorów półprzewodnikowych dla centrów danych AI
PCB
Eurocircuits startuje z konkurencyjną ofertą płytek HDI
Mikrokontrolery i IoT
Ceva i Microchip wspólnie napędzają rozwój sztucznej inteligencji w urządzeniach brzegowych
Produkcja elektroniki
Chińska branża MEMS w silnym trendzie wzrostowym
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprasza na targi Evertiq EXPO Warszawa 2025
Magazyn
Październik 2025
Magazyn
Wrzesień 2025

Najczęstsze błędy przy projektowaniu elektroniki i jak ich uniknąć

W elektronice „tanio” bardzo często znaczy „drogo” – szczególnie wtedy, gdy oszczędza się na staranności projektu. Brak precyzyjnych wymagań, komponent wycofany z produkcji czy źle poprowadzona masa mogą sprawić, że cały produkt utknie na etapie montażu SMT/THT albo testów funkcjonalnych. Konsekwencje są zawsze te same: opóźnienia i dodatkowe koszty. Dlatego warto znać najczęstsze błędy, które pojawiają się w projektach elektroniki – i wiedzieć, jak im zapobiegać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów