Wzrośnie liczba abonentów LTE.

Według prognozu ABI Research, w 2013 r. liczba abonentów sieci LTE (Long Term Evolution) przekroczy 32 miliony. Szacuje się, iż największym zainteresowaniem standard ten będzie cieszył się w Azji, gdzie liczba użytkowników wzrośnie do ponad 12 milionów. Wpłyną na to m.in. problemy Chin z otrzymaniem licencji na standard telefonii 3G. Prawdopodobnie tamtejsi operatorzy niechętnie zainwestują ogromne sumy potrzebne do wprowadzenia technologii 3G, podczas gdy na świecie popularność będzie zdobywał standard 4G. LTE znajdzie zastosowanie głównie do przesyłu danych, wypierając na tym polu systemy WCDMA/HSPA. Wersje testowe opracowane w laboratoriach Ericssona są w stanie osiągnąć przesył danych z prędkością 150 Mbit/s, co jest wynikiem ponad dziesięciokrotnie większym niż w przypadku HSPA. Przewidywalnie, komercyjne systemy zapewnią przesył danych z przepływnością 144 Mbit/s w kierunku do abonenta oraz 50 Mbit/s od abonenta.
Posłuchaj
00:00
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Pomiary
Certyfikowane urządzenia medyczne zmieniają rynek gadżetów fitness
Produkcja elektroniki
Chiny rozszerzają ograniczenia eksportowe na metale ziem rzadkich
Zasilanie
Infineon i SolarEdge rozwijają platformę transformatorów półprzewodnikowych dla centrów danych AI
PCB
Eurocircuits startuje z konkurencyjną ofertą płytek HDI
Mikrokontrolery i IoT
Ceva i Microchip wspólnie napędzają rozwój sztucznej inteligencji w urządzeniach brzegowych
Produkcja elektroniki
Chińska branża MEMS w silnym trendzie wzrostowym
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprasza na targi Evertiq EXPO Warszawa 2025
Magazyn
Październik 2025
Magazyn
Wrzesień 2025

Najczęstsze błędy przy projektowaniu elektroniki i jak ich uniknąć

W elektronice „tanio” bardzo często znaczy „drogo” – szczególnie wtedy, gdy oszczędza się na staranności projektu. Brak precyzyjnych wymagań, komponent wycofany z produkcji czy źle poprowadzona masa mogą sprawić, że cały produkt utknie na etapie montażu SMT/THT albo testów funkcjonalnych. Konsekwencje są zawsze te same: opóźnienia i dodatkowe koszty. Dlatego warto znać najczęstsze błędy, które pojawiają się w projektach elektroniki – i wiedzieć, jak im zapobiegać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów