wersja mobilna
Online: 408 Piątek, 2018.03.23

Biznes

W Zabrzu powstanie centrum inżynierskiego wspomagania medycyny

czwartek, 06 kwietnia 2017 07:53

W Zabrzu powstanie centrum badawcze, którego celem będzie rozwój nowoczesnych technologii dla medycyny. Jest to wspólna inicjatywa Politechniki Śląskiej i firmy Philips Polska. Będzie to zespół nowoczesnych laboratoriów obejmujących praktycznie pełny zakres inżynierii biomedycznej, od zagadnień związanych z biomateriałami, biomechaniką i biomechatroniką, przez przetwarzanie sygnału, technologie informatyczne, po aparaturę medyczną.

Politechnika wnosi ideę, myśl, projekty badawcze i po części udział finansowy. Philips włoży wkład własny do projektu na poziomie 20%, na który złożą się nowoczesne technologie i pieniądze. Koszt powstania centrum szacowany jest na około 90 mln zł.

Projekt ten będzie realizowany przy wsparciu funduszy rozwojowych, gdyż medycyna wraz z energetyką i technologiami ICT są w grupie tzw. inteligentnych specjalizacji woj. śląskiego.

 


World News 24h

piątek, 23 marca 2018 20:02

Samsung Electronics Co Ltd shareholders approved a stock split making it easier for retail shareholders to hold shares in the tech giant, at an annual meeting also dogged by concerns about global trade tensions. The meeting showcased changes the South Korean firm has made in recent years to build investor goodwill, such as strengthening its dividend policy to share the fruits of a memory chip boom that underpinned record profits in 2017.

więcej na: uk.reuters.com