ES-System zapowiada inwestycje

Spółka ES-System, zajmująca się między innymi produkcją systemów oświetleniowych, planuje tegoroczne inwestycje w wysokości 9 mln zł. Będą to przede wszystkim nakłady na maszyny i urządzenia w zakładach produkcyjnych. W 2017 roku spółka będzie się koncentrować na rozwoju oferty produktowej opartej o rozwiązania LED i systemy sterowania. Będą to m.in. lampy z dynamiczną kontrolą bieli, które imitują światło dzienne.

Posłuchaj
00:00

Zakład produkcyjny ES-SystemES-System zapowiada kontynuację współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym zarządzającym specjalną strefą ekonomiczną, na terenie której zlokalizowany jest zakład w Dobczycach. Spółka będzie pełniła rolę partnera wspierającego program KPT ScaleUp. Celem projektu jest wsparcie rodzimych startupów pracujących nad innowacjami technologicznymi dla przemysłu i smart city.

ES-System to największa polska firma w branży oświetleniowej. Ma w Polsce dwa zakłady produkcyjne (na zdjęciu jeden z nich) i zatrudnia około 750 pracowników.

Powiązane treści
ES-System informuje o dobrych wynikach w I połowie roku
Es-System rozwija zakład w Dobczycach
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Produkcja elektroniki
Znowu rosną ceny półprzewodników
Aktualności
Drogie pamięci wypchną z rynku podstawowe komputery
Aktualności
Zakończono podział Creotech Instruments. Debiut giełdowy Creotech Quantum już 17 kwietnia
Komponenty
Japońscy producenci łączą siły w półprzewodnikach mocy
Komponenty
Chiny opracowały 14-calowy monokryształ SiC. Wyścig o duże wafle przyspiesza
Projektowanie i badania
Kontekstowa wyszukiwarka komponentów pod projekt
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi krajowe
Targi Euro Target Show 2026
Magazyn
Marzec 2026
Magazyn
Luty 2026

Jak kompensować moc bierną w małej firmie, by płacić mniej za energię bierną?

Z reguły małej firmy nie stać na zakup automatycznego kompensatora mocy biernej. Niemniej, sytuacja nie jest bez wyjścia i w tym artykule na prostym przykładzie pokazane zostało podejście do rozwiązania problemu mocy biernej.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów