Assel zwiększa powierzchnię produkcyjną

| Gospodarka

Assel, polski dostawca usług montażu kontraktowego, rozbudował swoją przestrzeń produkcyjną o 800 m², co w efekcie daje obszar produkcyjny o powierzchni 5000 m². Doliczając strefę magazynową, całkowita powierzchnia strefy produkcyjnej wyniesie około 10 tys. m². W rozbudowanej hali zainstalowane zostały dwie nowe linie SMT. Jest to odpowiedź na coraz większe zapotrzebowanie klientów firmy; pozwala też na zapewnienie odpowiedniego poziomu mocy produkcyjnych, które zagwarantować mają elastyczność usług.

Assel zwiększa powierzchnię produkcyjną

Najnowsza linia wyposażona jest w dwie maszyny - Siplace firmy ASM oraz nową drukarkę DEK z nowoczesnym systemem zarządzania pastą lutowniczą. Inwestycja w maszyny Siplace daje możliwość znacznego zwiększenia wydajności procesów produkcyjnych. Każde z tych urządzeń jest w stanie ułożyć około 110 tys. komponentów na godzinę. Przy tak szybkiej pracy dwóch maszyn firma jest w stanie produkować nawet najbardziej złożone produkty w krótkim czasie, co przekłada się na szybki seryjny montaż.

Nowa drukarka DEK wyposażona jest w automatyczny dozownik pasty lutowniczej oraz laserowy system pomiaru, monitorujący ilość nakładanej pasty. Assel wymienił również wszystkie maszyny AOI na nowe aparaty wysokiej rozdzielczości marki VI Technology.

Wszystkie inwestycje wiążą się z zapewnieniem najwyższej jakości usług oraz szybszego montażu skomplikowanych produktów dla obecnych oraz przyszłych klientów Assela. Polska firma oferuje kompleksowe usługi montażu elektronicznego i elektromechanicznego wielu przedsiębiorstwom z całego świata, działającym w różnych sektorach biznesowych.