wersja mobilna
Online: 781 Czwartek, 2017.11.23

Biznes

Maleją globalne dostawy markowych płyt głównych

poniedziałek, 11 września 2017 09:58

Branżowe źródła związane z łańcuchem dostaw przewidują, że w 2017 roku światowe dostawy markowych płyt głównych osiągną tylko 45 milionów egzemplarzy i w roku 2018 będą dalej spadać, ponieważ zapotrzebowanie na nie wciąż maleje. W 2013 r. sprzedaż płyt głównych na całym świecie wyniosła 75 milionów egzemplarzy, ale w roku 2016 spadła poniżej 50 milionów. W ostatnich latach notowany jest spadek sprzedaży płyt głównych z Chin, który był przez wiele lat najważniejszym czynnikiem wzrostu.

Gigabyte Technology spodziewa się, że w 2017 r. jego dostawy płyt głównych spadną poniżej 13 milionów egzemplarzy. Poza słabnącym popytem w Chinach wpływ na to ma nasilenie rywalizacji z firmą Asustek.

Jednak oczekuje się, że firma Gigabyte będzie w stanie utrzymać zysk na akcję (EPS) w wysokości ponad 3 NT za rok 2017, głównie ze względu na rosnącą sprzedaż jednostki biznesowej związanej z kartami graficznymi. W pierwszych trzech kwartałach 2017 roku Gigabyte spodziewa się sprzedaży 3,4 mln kart graficznych, co odpowiada poziomowi uzyskanemu w całym 2016 roku.

źródło: DigiTimes

 

World News 24h

czwartek, 23 listopada 2017 11:56

Samsung Electronics Co Ltd said it would create an artificial intelligence research center and strengthen an executive role to look for new business areas for all its three major business groups. The minor changes to the tech giant’s business structure were to “quickly respond to market changes,” Samsung Electronics said in a statement. The move follows last month’s appointment of a new generation of top managers that dispelled lingering worries about a leadership vacuum from the detention of Vice Chairman Jay Y. Lee. The new AI research center would be under a joint research center of the mobile and consumer electronics businesses, two of its three main businesses, the company said.

więcej na: www.reuters.com