Maleją globalne dostawy markowych płyt głównych

| Gospodarka Artykuły

Branżowe źródła związane z łańcuchem dostaw przewidują, że w 2017 roku światowe dostawy markowych płyt głównych osiągną tylko 45 milionów egzemplarzy i w roku 2018 będą dalej spadać, ponieważ zapotrzebowanie na nie wciąż maleje. W 2013 r. sprzedaż płyt głównych na całym świecie wyniosła 75 milionów egzemplarzy, ale w roku 2016 spadła poniżej 50 milionów. W ostatnich latach notowany jest spadek sprzedaży płyt głównych z Chin, który był przez wiele lat najważniejszym czynnikiem wzrostu.

Maleją globalne dostawy markowych płyt głównych

Gigabyte Technology spodziewa się, że w 2017 r. jego dostawy płyt głównych spadną poniżej 13 milionów egzemplarzy. Poza słabnącym popytem w Chinach wpływ na to ma nasilenie rywalizacji z firmą Asustek.

Jednak oczekuje się, że firma Gigabyte będzie w stanie utrzymać zysk na akcję (EPS) w wysokości ponad 3 NT za rok 2017, głównie ze względu na rosnącą sprzedaż jednostki biznesowej związanej z kartami graficznymi. W pierwszych trzech kwartałach 2017 roku Gigabyte spodziewa się sprzedaży 3,4 mln kart graficznych, co odpowiada poziomowi uzyskanemu w całym 2016 roku.

źródło: DigiTimes