Broadcom przejmie pion DTV od AMD

Firma Broadcom potwierdziła, iż na mocy porozumienia zawartego pomiędzy obydwoma stronami, przejmie od AMD biznes układów do telewizorów cyfrowych. Transakcja wyceniana jest za sumę 192,8 mln dolarów. Według ustaleń, ok. 530 osobowy personel z 6 ośrodków projektowych dotychczas należących do AMD znajdzie zatrudnienie u nowego właściciela.

Analitycy są zgodni, że przejęcie to wzmocni pozycję Broadcom na rynku. Transakcja powinna zostać sfinalizowana do końca roku, jednak do tego czasu musi być rozpatrzona przez odpowiednie organizację regulujące.

Posłuchaj
00:00
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Mikrokontrolery i IoT
Kolejny kamień milowy w rywalizacji "mikrokontroler za dolara"
Projektowanie i badania
Farnell zaprezentował praktyczne innowacje w zakresie brzegowej AI
Produkcja elektroniki
Deficyt podaży pamięci DRAM utrzyma się do 2028 roku
Komponenty
Ukryte zagrożenia z Chin
Projektowanie i badania
Nowe wyzwanie element14 Community: Wprowadź sztuczną inteligencję na linię produkcyjną
Komponenty
Rynek pamięci zmienił się nie do poznania
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi krajowe
Targi Euro Target Show 2026
Magazyn
Marzec 2026
Magazyn
Luty 2026

Jak kompensować moc bierną w małej firmie, by płacić mniej za energię bierną?

Z reguły małej firmy nie stać na zakup automatycznego kompensatora mocy biernej. Niemniej, sytuacja nie jest bez wyjścia i w tym artykule na prostym przykładzie pokazane zostało podejście do rozwiązania problemu mocy biernej.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów