Astri Polska testuje kosmiczny chip

Firma Astri Polska rozpoczęła testy radiacyjne zaawansowanego układu scalonego ASIC AGGA-4 przeznaczonego do zastosowań kosmicznych, głównie w odbiornikach nawigacji satelitarnej (GNSS). Układ został opracowany dla Europejskiej Agencji Kosmicznej w ramach projektu o wartości 1,8 mln zł, a Astri podjęła się jego przetestowania. Na bazie układu AGGA-4 możliwe jest zbudowanie odpornego na radiację odbiornika GNSS po dodaniu pozostałych podzespołów, tj. m.in. oprogramowania oraz modułu radiowego (tzw. front-end) odpowiedzialnego za doprowadzenie sygnału z anteny i jego cyfryzację.

Posłuchaj
00:00

Astri Polska jest założoną w 2010 roku spółką j.v. pomiędzy europejskim koncernem przemysłu kosmicznego i obronnego - Airbus Defence and Space oraz wiodącą polską jednostką naukową - Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk. Firma zatrudnia około 80 osób.

Powiązane treści
Już ponad 300 firm w krajowej branży kosmicznej
Powstanie Park Technologii Kosmicznych
Dodatkowa pula pieniędzy dla firm z sektora kosmicznego
Elektronika kosmiczna
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Weller Tools świętuje 80 lat innowacji
Produkcja elektroniki
SK hynix dołącza do Samsunga jako największy producent pamięci na świecie
Produkcja elektroniki
Microchip zawiera umowę partnerską z Delta Electronics w sprawie rozwiązań z węglika krzemu
Produkcja elektroniki
TSMC przebija prognozy i osiąga rekordowy kwartalny zysk w wysokości 13,5 mld dolarów
Projektowanie i badania
Cyborgi z czułkami – owady sterowane mikrochipem nową nadzieją dla ratownictwa
Aktualności
Power Integrations mianuje Jennifer Lloyd na stanowisko CEO
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów