Rynek OLED w ciągu 5 lat osiągnie 4,5 mld dolarów

Według raportu NanoMarkets, rynek OLED wzrośnie do poziomu 4,5 mld dolarów w 2013 r. Tak optymistyczna prognoza jest wynikiem rozwoju tej technologii, zarówno pod względem wydajności jak i obniżania kosztów produkcji. Mimo że elementy te są nadal droższe niż tradycyjne rozwiązania, ich zaletą jest długi czas życia oraz niższy pobór energii, co w dłuższej perspektywie przekłada się na dodatkowe oszczędności. Obecnie produkowane diody OLED charakteryzuje się czasem życie do 100 Khrs (tysięcy godzin?).

Dodatkowo, przewiduje się, iż osiągną one wydajność 150ml/W już w 2012 r., czyli o 2 lata wcześniej niż dotychczas zakładano. Według szacunków, w 2012 r. rynek elementów OLED wykorzystywanych w podświetlaniu wyniesie 1,1 mld dolarów. Równie dużym powodzeniem diody te cieszyć się będą w zastosowaniach architektonicznych oraz przemysłowych. Obroty na tym polu wyniosą 1,9 mld dolarów. Raport stwierdza, iż największym wyzwaniem stojącym przed producentami OLED będzie wejście na rynek tradycyjnego oświetlenia oraz zwiększenie wymiarów oferowanych wyświetlaczy.

Posłuchaj
00:00
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów