Microchip kupuje Microsemi za około 8,35 mld dolarów

| Gospodarka Artykuły

Firma Microchip Technology Inc poinformowała w czwartek, że za około 8,35 miliarda dolarów przejmuje Microsemi Corp - największego amerykańskiego, komercyjnego dostawcę półprzewodnikowych komponentów wojskowych i lotniczych. Transakcja ma być sfinalizowana w drugim kwartale bieżącego roku. Microsemi, który rozwinął się w ciągu ostatnich kilku lat dzięki fali przejęć, deklaruje, że chce dalej rozwijać się w dziedzinie lotnictwa i obronności. Obecnie około 2% rocznej sprzedaży Microchipa pochodzi z rynku lotniczego i obronnego.

Microchip kupuje Microsemi za około 8,35 mld dolarów

Firma Microsemi, mająca swoją siedzibę w Kalifornii, dostarcza wysokiej jakości układy scalone oraz półprzewodniki analogowe i mixed signal dla przemysłu lotniczego, obronnego, komunikacyjnego, centrów danych, a także innych sektorów. Transakcja przejęcia Microsemi wzmacnia bazę Microchipa w sektorze komputerowym i łącznościowym, które łącznie odpowiadały dotychczas za mniej niż 15% rocznej sprzedaży firmy.

Microchip zapłaci 68,78 USD za akcję Microsemi, co stanowi premię w wysokości około 7% w stosunku do czwartkowego kursu zamknięcia. Producent chipów spodziewa się w trzecim roku po zamknięciu transakcji oszczędności w wysokości 300 milionów dolarów.

źródło: Reuters

Zobacz również